Malování pokojů Praha
ŠPIČKOVÁ KVALITA
Volejte Po-Pá, 8-16 h
Malování pokojů Praha

Předsíně bez okna jsou velice častou věcí především v různých starších bytových domech. Takový prostor potom mnohdy působí velice tmavě a pochmurně. A to i navzdory tomu, že zde máte poměrně kvalitní osvětlení. Problém může pomoci vhodná výmalba předsíně.

Malíři pokojů Praha

Výmalba předsíně bílou barvou? To je tradice

Jako naprosto ideální vám určitě přijde použití čistě bílé barvy. Automaticky můžeme potvrdit, že je tato barva velice dobrá právě pro tmavší prostory. Nesmíte ale zapomínat na to, že není bílá jako bílá. Výrobci mnohdy mohou různé „odstíny“ bílé klasifikovat podle názvů jako například slonová kost, či zářivě bílá.

Výmalba předsíně může být zrovna pro výběr správné bílé barvy zásadní. Proto se vždy obracejte na obsluhu, která by vám měla poradit a podat opravdu tu nejbělejší „bílou“. Rozdíly u stejného výrobce jsou při bílé barvě dány především pigmentem. Bílá používá vždy stejný bílý pigment, jen může být v různém poměru podle světlosti barvy.

Rozsvítit místnost mohou i takzvané studené barvy

Možná jste už někdy slyšeli pojem studené a teplé barvy. Jedná se o druhy odstínů, které mají mimo svého vzhledu i částečně psychologický a částečně faktický vliv na cirkulaci vzduchu a podnebí v místnosti.

Studené barvy jsou zde zastoupeny různými barvami světlejších odstínů, které mohou být někdy dokonce i svítivé. To se může hodit právě pro předsíně. Výmalba předsíně správně zvolenou studenou barvou může být mnohdy mnohem lepší volbou, než samotná bílá barva. Velkou výhodou také může být, že mnohé studené barvy najdete i „lesklém“ či metalickém provedení. Jedná se o omyvatelné druhy barev, které jsou založeny na bázi ředidel. Ty vedle svojí barvy dokáží nabídnout i efekt ledové plochy a tím mohou i tu trochu světla v místnosti umocnit.

Poptávkový formulář