Malování pokojů Praha
ŠPIČKOVÁ KVALITA
Volejte Po-Pá, 8-16 h
Malování pokojů Praha

Není vůbec jednoduché orientovat se na trhu s nemovitostmi, a proto pokud nemáte s prodejem nebo koupí nemovitosti žádné zkušenosti, raději si nechte poradit od profesionálů. Jinak by se vám mohlo snadno stát, že nemovitost koupíte zbytečně draze nebo ji prodáte za příliš málo.

Realitní kancelář Šternberk nabízí kompletní služby, které se týkají:

  • prodeje a nákupu nemovitostí
  • pronájmu nemovitostí
  • financování nemovitostí
  • odhadu tržní ceny
  • okamžitých výkupů

Petr Šoustal

Dále se realitní kancelář Šternberk zabývá rovněž odhadem ceny pro potřeby dědického řízení nebo výběrem nájemníků, abyste nepronajali byt či dům někomu, kdo není schopný nájem pravidelně platit.

Makléř se o vše postará

Při prodeji nemovitosti je velmi důležité, abyste se s realitním makléřem sešli při osobní schůzce a domluvili se na detailech prodeje. Realitní makléř vypracuje relevantní posudek a navrhne vám v kooperaci s vámi prodejní cenu, za kterou by se nemovitost mohla prodat. Po podpisu smlouvy začne dům či byt připravovat k prezentaci na sociálních sítích, webových stránkách a inzertních portálech. Dům se uklidí, příhodně vyzdobí, aby vypadal co nejlákavěji a nejútulněji. Makléř pořídí fotografie a videa, aby měl co prezentovat a také domluví schůzky s potenciálními zájemci. Ty zároveň prověří, zdali jsou schopni nemovitost ufinancovat.

Ušetřete na financování nemovitosti

Kupujete nemovitost? Pak se vám realitní makléř bude snažit vaši vysněnou nemovitost sehnat za co nejvýhodnějších podmínek. Zároveň vám bude nápomocný s přípravou financování nemovitosti. Zprostředkuje vám takové financování, při němž ušetříte i několik desítek tisíc korun.

Financování nemovitosti můžeme rozdělit do dvou kategorií:

  • Účelová hypotéka

Týká se pouze investice do nemovitosti. Hypotéku lze získat na výstavbu, opravu, modernizaci a rekonstrukci, případně také na nákup podílu nemovitosti za účelem vypořádání dědických a spoluvlastnických nároků, a samozřejmě i na koupi nemovitosti.

  • Neúčelová hypotéka

Také se jí říká Americké hypotéka a může být využita na cokoliv, ale ne na podnikání. Jenže abyste dosáhli na požadovanou částku hypotéky, musíte disponovat trvalým a stabilním příjmem. Je-li váš plat nízký, můžete přidat příjmy manžela či manželky. Jste zaměstnanec? Pak dokládáte potvrzení o výši příjmu. Jako podnikatel musíte doložit daňové přiznání.

Jak je to s pronájmem nemovitosti?

V rámci pronájmu nemovitosti realitní makléř ze všeho nejdříve v kooperaci s vámi stanoví výši nájemného. Důležité je projednat i marketingovou strategii a připravit nemovitost tak, aby získala co největší počet zájemců. Co se týče právních náležitostí, připraví nájemní i podnájemní smlouvu, která bude šitá na míru všem vašim potřebám a požadavkům. Společně také vyberete nájemce a to nejlépe tak, aby byly dlouhodobě spokojené obě strany, jak nájemce, tak pronajímatel.

Odhad tržní ceny nemovitosti

Může vám ušetřit spoustu nepříjemností. Realitní makléř vám poradí, za jakou tržní cenu lze nemovitost prodat nebo pronajmout. Cenu stanovuje na základě důmyslného algoritmu, zároveň ji ale ovlivňují nejrůznější faktory. Přibližnou cenu si můžete spočítat i díky online kalkulačce. Stačí, když zadáte lokalitu a doplníte požadované informace. Hrubý odhad tržní ceny následně zkonzultujete s makléřem. Tuto službu vám poskytne zcela zdarma.

Co je okamžitý výkup?

Rychlý prodej nemovitostí lidé často využívají při exekucích, zadluženích nebo při vyplacení podílu ve firmě. Zároveň okamžitým výkupem nemovitosti můžete získat prostředky pro další investici. Máte-li zájem o tuto službu, neváhejte kontaktovat realitního makléře, který vám připraví cenovou nabídku, za kterou bude moci nemovitost odkoupit. Zároveň si poradí i se situací, kdy potřebujete nemovitost prodat, ale chcete v ní i nadále bydlet.

 

Realitní kancelář Šternberk je tu pro vás a můžete se na ni obrátit se všemi přáními a požadavky.

Poptávkový formulář