Malování pokojů Praha
ŠPIČKOVÁ KVALITA
Volejte Po-Pá, 8-16 h

Vinylové tapety mají oproti papírovým celou řadu předností. Jsou vysoce odolné, snadno se čistí. Jsou vhodné i do vysoce zatěžovaných prostor s větší prašností nebo zdrojem mastnoty či dýmu, kde papírové tapety záhy ztratí svůj původní vzhled. Vzhledem ke své vysoké odolnosti a snadnosti čištění jsou vinylové tapety vhodné jak do bytů a bytových domů, tak i na úřady, do kanceláří nebo dětských center. Hodí se i do těch částí bytu, jejichž zdi jsou často vystaveny vlhkosti, horké páře a riziku potřísnění mastnotou, jako je kuchyň nebo koupelna. Vinylové tapety jsou ale samozřejmě vhodné i do ostatních méně zatěžovaných místností. Ocení je i rodiče malých dětí a dobře poslouží v předškolních zařízeních nebo dětských centrech. Skvrny od nečistot, barev nebo křídy, které na zdi zanechaly dětské prsty, snadno beze stopy odstraníte. I pokud dojde k polití stěny tekutinou, lze vinylovou tapetu jednoduše a bez námahy otřít.

Jak nalepit vinylové tapety

Vinylové tapety jsou založeny na vinylové bázi, která může být nainstalována na papírovém nosiči. K nalepení vinylových tapet na zeď se používá speciální lepidlo na lepení těžkých tapet, které se nanese na tapetu. Poté je tapetu třeba velice pečlivě a s nejvyšší opatrností třeba nalepit na zeď tak, aby byla přesně ve správné poloze a nedošlo k jejímu zkrabacení ani tvorbě nevzhledných bublin a překladů pod jejím povrchem. Instalace vinylových tapet je, co se stráveného času i přesnosti práce týče, ještě náročnější než lepení klasických papírových tapet. Snadné není ani jejich odstranění.

Lepení vinylových tapet svěřte našim profesionálů

Proto se vyplatí svěřit nalepení vinylových tapet odborníkům, kteří mají s jejich instalací bohatou praxi a zvládnou rychle, precizně a kvalitně odít zdi Vašeho bytu do nového hávu.

Náš tým tapetářů tvoří samí pečlivě vyškolení profesionálové s mnohaletými zkušenostmi a zvládnou zdi Vašeho bytu vytapetovat naprosto dokonale. Před samotným lepením samozřejmě odstraní staré tapety a provedou veškeré přípravné práce. Na Vás zbude jen výběr vhodné tapety, která odpovídá Vašemu vkusu a místnostem ve Vašem bytě nebo kanceláři dodá ten správný a žádoucí vzhled. Veškerou práci vyřešíme za Vás a Vy se budete dlouho těšit z krásně upravených stěn.

Výhody vinylových tapet:

 • Hodí se do všech druhů interiérů včetně hojně zatěžovaných veřejných prostor.
 • Lze je použít na panelové a zděné stěny, na dřevěné plochy, umakart, sádrokartonové příčky.
 • Jsou vhodné do místností se zvýšenou vlhkostí – do koupelen, prádelen, sušáren a sklepů.
 • Oceníte je v místnostech, ve kterých hrozí zašpinění stěn, jako jsou kuchyně nebo místa, kde se pohybují malé děti.
 • Stálost barev.
 • Otěruvzdornost.
 • Dlouhá životnost.
 • Široký výběr barev a vzorů od moderních abstraktních motivů až po klasické ornamentální a kytičkové vzory.

Papírové tapety jsou dobře známá a velice oblíbená varianta tapet. S jejich využitím můžete místnostem dodat vzhled zámecké komnaty stejně snadno jako vyzdobit zdi moderními abstraktními motivy nebo květinami. Děti ocení papírové tapety s obrázky zvířátek, oblíbených postaviček nebo s pohádkovými motivy.

Kde lze použít papírové tapety

Papírové tapety najdou využití v bytech, bytových domech, ale i kancelářích, na úřadech nebo v hotelových halách a pokojích. Hodí se do všech obývacích místností, jídelen, dětských pokojů nebo ložnic. Velkou předností papírových tapet je jejich nízká cena a široká škála barev a vzorů. S využitím papírových tapet snadno proměníte vzhled místností ve Vašem bytě nebo Vaši kancelář, a to bez přehnaných výdajů. Papírové tapety skvěle zakryjí a beze stopy zamaskují lokální poškození stěn, jako jsou praskliny, nerovnosti nebo skvrny. Papírové tapety ale nejsou odolné vůči vlhkosti a proto se jejich instalace nedoporučuje v kuchyních a koupelnách.

Lepení papírových tapet

K nalepení papírových tapet na zeď se používá speciální lepidlo, které se nanese na tapetu a po několika minutách, když tapeta náležitě zvlhne, se teprve nalepí na zeď. Po natření lepidlem se mohou papírové tapety lehce smrštit. Proto je papírové tapety třeba nalepit na zeď velice pečlivě a s nejvyšší opatrností tak, aby byly přesně ve správné poloze a nedošlo k jejich zkrabacení ani tvorbě nevzhledných bublin a překladů pod jejich povrchem. Komplikované je i odstraňování starých tapet, které je dosti pracné a stejně jako instalace tapet nových vyžaduje zručnost i značnou dávku trpělivosti.

Nalepení papírových tapet profesionálně vyřešíme za Vás

Proto se vyplatí svěřit nalepení papírových tapet odborníkům, kteří mají s jejich instalací bohatou praxi a zvládnou rychle, precizně a kvalitně odít zdi Vašeho bytu do nového hávu.

Náš tým tapetářů tvoří samí pečlivě vyškolení profesionálové s mnohaletými zkušenostmi a zvládnou zdi Vašeho bytu vytapetovat naprosto dokonale. Před zahájením samotného lepení naši tapetáři samozřejmě odstraní staré tapety a provedou veškeré přípravné práce. Na Vás zbude jen výběr vhodné tapety, která odpovídá Vašemu vkusu a místnostem ve Vašem bytě nebo kanceláři dodá ten správný a žádoucí vzhled. Veškerou práci už vyřešíme za Vás a Vy se budete dlouho těšit z krásně upravených stěn, lahodících vašemu oku.

Výhody papírových tapet:

 • Hodí se do všech druhů interiérů včetně hojně zatěžovaných veřejných prostor.
 • Lze je použít na panelové a zděné stěny, na dřevěné plochy, umakart, sádrokartonové příčky.
 • Nízká pořizovací cena.
 • Snadná manipulace.
 • Široký výběr barev a vzorů od moderních abstraktních motivů až po klasické ornamentální a kytičkové vzory.

Obrazové tapety dodávají Vašemu interiéru styl a propůjčí mu originální atmosféru. Místnosti Vašeho bytu získají osobitý a neotřelý vzhled a budou působit zcela jinak, než kdyby byly jejich stěny pokryty klasickými tapetami s opakujícím se vzorem nebo vyzdobeny nástěnnými malbami či obrazy. Na trhu je široký výběr nejrůznějších obrazových tapet s nepřeberným množstvím vzorů a motivů. Díky široké škále rozměrů a rozmanitým tvarům lze obrazové tapety umístit na libovolné místo v kterékoli místnosti.

Obrazové tapety jsou k dispozici od relativně malých obrázků až po velké rozměrné kresby, malby a fotografie, které zakryjí většinu stěny nebo dokonce i celou stěnu.

Proměňte svůj byt v místo svých snů

Volbou oblíbeného obrazu na zdi si můžete do svého bytu přenést iluzi rozkvetlé louky nebo klidu hlubokého lesa. Vaše děti se díky obrazovým tapetám mohou doslova přenést do pohádky a ze stěn se na ně mohou usmívat jejich oblíbení hrdinové. Jednotlivé místnosti se mohou díky obrazovým tapetám proměnit na dějiště Vašich oblíbených příběhů nebo Vás přenést na místa, na která máte krásné vzpomínky. S obrazovými tapetami si můžete každý den připadat jako v Benátkách, usínat ve své ložnici s výhledem na západ slunce nad mořem nebo pod oblohou plnou zářících hvězd. Váš obývák se může po aplikaci obrazových tapet proměnit v deštný prales nebo kousek pláže na rajském tropickém ostrově, můžete do něj přenést celý vodopád nebo si můžete připadat jako na vrcholku světa. Díky obrazovým tapetám může ve Vašem pokoji parkovat luxusní automobil nebo kotvit pirátská loď. Pokud obdivujete moře, můžete si ho kousek přenést na zdi svého pokoje a cítit se jako potápěč, zkoumající mořské hlubiny. A Vaše děti si mohou ve svém pokoji připadat třeba jako v zoo nebo v království elfů a víl.

Obrazové tapety podpoří soustředění, kreativitu i relaxaci

Volba vhodné obrazové tapety nebo stylizace celých místností tak, aby připomínaly Vaše oblíbená místa a vysněné světy, může podpořit soustředění a kreativitu. V jednotlivých místnostech můžete navodit relaxační nebo inspirativní a tvůrčí atmosféru. Obrazové tapety mohou pokoje Vašeho bytu nebo domu proměnit v pohádku nebo daleké kraje a Váš život může díky obrazovým tapetám získat nové a bohatší rozměry.

Obrazové tapety jsou vhodné, pokud:

  • Potřebujete zakrýt nerovnosti, skvrny, praskliny nebo jiná lokální poškození a estetické nedostatky na části stěny a nechcete prozatím malovat celou místnost.
  • Chcete v místnosti navodit určitou atmosféru a učinit prožitek intenzivnější, než lze dosáhnout použitím nástěnných obrazů.
  • Chcete, aby místnost působila na psychiku i tělo a umožnila lépe se dostat do žádoucí nálady, podpořila soustředění nebo relaxaci.

Obrazové tapety si nechte nalepit od profesionálů

Naši specializovaní pracovníci zručně a profesionálně nalepí obrazové tapety na zdi místností Vašeho domu nebo bytu. Zajistí, aby byla tapeta nalepena na Vámi určené místo. Svou práci odvedou v nejvyšší kvalitě a vy se budete těšit z krásné obrazové tapety bez jakýchkoli bublin, překladů nebo nerovností. Sami se nemusíte starat o nic jiného, než o výběr vhodného motivu, který ozvláštní a dokonale stylizuje Vaše místnosti.

Před nalepením nových tapet nebo před vymalováním místnosti je vždy třeba zcela odstranit stávající tapety. Ať již chcete nalepit tapety nové nebo místnost nově vymalovat, je pro dosažení dobrého a estetického výsledku vždy třeba stěnu náležitě a důkladně očistit od veškerých zbytků staré tapety i lepidla.

Jak odstranit staré tapety

Odstraňování zejména starších tapet bývá složitá a velice náročná procedura. Lepící vrstva je obvykle silně spojena s podkladovou vrstvou a k úplnému odstranění je třeba zručnost a trpělivost. Papírové a fototapety lze obvykle odstranit pouze mokrou cestou. Nejprve je nutné celou plochu tapety důkladně namočit horkou vodou. K tomu lze využít štětku, případně rozprašovač. Postupovat je třeba odshora dolů a dbát na to, aby byla tapeta důkladně navlhčená po celé své ploše, ale zároveň voda nestékala a netvořila louže, které mohou poškodit podlahovou krytinu. Do teplé vody lze přidat i přípravek na odstraňování tapet nebo ocet. Po zhruba 30 minutách by měla být tapeta dostatečně nasáklá a je možné provést test, zda lze začít s jejím odstraňováním. Tapetu uchopíme za růžek a pokusíme se ji strhnout. Jestliže se tapeta trhá, je ji třeba znovu důkladně promočit horkou vodou a test zopakovat po dalších třiceti minutách. Pokud se ani poté tapetu strhnout nedaří, lze celý postup ještě dvakrát zopakovat. Provlhčená tapeta by měla jít strhnout v celých pásech. Postupovat bychom měli odspodu směrem nahoru.

Zejména staré tapety se odtraňují obtíženě

Zejména u tapet, které byly na zdi nalepeny po dlouhou dobu, se ale může stát, že nejdou sloupnout ze zdi ani po čtvrtém navlhčení. Pak nezbývá, než tapetu nebo její kusy odstranit špachtlí, což je poněkud pomalá a nijak zábavná práce. Stejně tak je třeba pečlivě odstranit špachtlí i veškeré zbytky lepidla tak, aby zeď zůstala zcela čistá. Teprve poté se je možné pustit do samotného malování nebo lepení nových tapet.

Svěřte strhávání starých tapet odborníkům

Při neodborném strhávání starých tapet často dochází k odtrhávání tapety společně s podkladovou vrstvou. Na stěnách tak vznikají nerovnosti, praskliny a na některých plochách může dojít i k vydrolení omítky. Všechna tato místa je po odstranění tapet třeba pečlivě opravit. Proto je vhodné svěřit strhávání starých tapet zkušeným profesionálům, kteří mají ve svém oboru bohaté zkušenosti a veškeré práce provedou zručně a s maximální pečlivostí tak, že nedojde k žádným zbytečným poškozením povrchu stěny.

Naši zkušení profesionálové odstraní staré tapety za Vás

Náš tým zkušených a vyškolených tapetářů si s odstraněním starých tapet poradí rychle a efektivně. Případné k drobné poškození povrchu stěny okamžitě profesionálně opraví tak, že je výsledkem hladký a rovný povrch. Ihned po ukončení práce našeho týmu lze stěny znovu vymalovat nebo na ně nalepit nové tapety.

Poptávkový formulář