Malování pokojů Praha
ŠPIČKOVÁ KVALITA
Volejte Po-Pá, 8-16 h
Malování pokojů Praha

Pokud chcete, aby vaše stěny byly dokonale hladké a rovné, je třeba provést stěrkování. Jde o finální úpravu stěny před malováním. Využívá se také jako podklad pro dekorativní malby nebo imitaci betonu. Před samotnou prací je třeba připravit podklad. Ten může být vápenný, štukový nebo panelový. Stěrkování se dá provést také na staré omítce. Tu je však potřeba nejprve oškrábat a malbu ze stěny umýt.

Nejdříve vyrovnáme podklad

Podklad je nejprve potřeba vyrovnat sádrováním. Následně je nutné počkat, až sádra zaschne. Poté se provádí penetrační nátěr. Penetraci je třeba dobře naředit vodou, jelikož špatně naředěná penetrace by mohla na stěně vytvořit kluzký film. Pak by se stěrkovací hmota špatně nanášela a pravděpodobně by na stěně nedržela.

Stěrka je sádrová hmota, která se nanáší na stěny pomocí nerezového hladítka. Počet nanášených vrstev navrhneme dle struktury podkladu. Na štukové nebo sádrové omítky většinou stačí jedna nebo dvě vrstvy. Pokud se stěrkujeme panelovou stěna bez omítky, je třeba využít dvě až tři vrstvy stěrky. Stejně jako u malování se i u stěrkování začíná stropem. Stěrku je třeba nanášet bez porušení, aby byl povrch jednolitý.

Kvalitní vyschnutí je důležité

Po nanesení stěrky na všechny stěny je potřeba ji nechat zaschnout. Vhodné je počkat přes noc a potom začít s broušením. Stěrka totiž na první pohled může působit jako suchá, ale vespod ještě může být vlhká. Při broušení vzniká jemný prach, pracujeme tedy s respirátorem. Pokud stěny brousíme, používáme samozřejmě vysavač a velice často také doporučujeme otevření oken.

Zbytkového prachu, který po broušení zůstane v místnosti, je nejlepší zbavit se také pomocí vysavače. Zametání by ho jen zbytečně vířilo. Luxovat není nutné jen podlahu, ale také stěny, na kterých mohou zůstávat částečky prachu. Kromě brusné houby je možné použít také speciální houbu za mokra, kterou využíváme my, jelikož se v místnosti pak nenachází všudypřítomný prach z broušení. Závěrečný úklid je tedy mnohem jednodušší.

Následně je nutné opět nanést penetraci. Až po zaschnutí této vrstvy penetrace se může začít se samotnou výmalbou místnosti. Ta by se měla provádět malířským válečkem.

Poptávkový formulář