Malování pokojů Praha
ŠPIČKOVÁ KVALITA
Volejte Po-Pá, 8-16 h
Malování pokojů Praha

Lámete si hlavu nad tím, zda je pro vás vhodným řešením bydlení právě mobilní dům. Jsme přesvědčeni, že výhody mobilheimů vás určitě přesvědčí. Prvním důvodem, proč se rozhodnout pro mobilní dům je určitě cena. V současné době ceny nemovitostí stále rostou a pořídit si byť jen malý byt je takřka nereálné, pokud nemáte dostatečně našetřeno. Mobilheimy jsou však levné.

 

Oproti zděným domů jsou až několikanásobně levnější. Často vás vyjdou také levněji než kdejaký byt. A navíc budete bydlet sami bez otravných a hlučných sousedů, ve svém. Dalším plusem je samozřejmě rychlost výstavby. Rozhodnete se a za chvíli můžete bydlet. Nemusíte čekat rok nebo ještě déle, než vám firma postaví vysněný dům. Mobilheim je v podstatě hned hotový. Pokud si vyberete typové provedení, které je navíc skladem, může být pořízení bydlení skoro tak jednoduché jako koupě potravin.

Mobilní dům

Provozní náklady jsou malé

Nespornou výhodou jsou také nízké provozní náklady. Celoroční mobilní domy jsou stavěné z těch nejlepších materiálů. Díky tomu jsou nízkoenergetické a zajistí minimální ztráty. K izolaci slouží stříkaná pěna, která chrání dům před mrazem, ale také vysokými teplotami, se kterými se často v létě potýkáme. Obecně náklady spojené s údržbou jsou minimální.

 

Z výhod mobilních domů nesmíme zapomenout ani na samotnou mobilitu. Jak název napovídá, dům lze jednoduše přesouvat z místa na místo. Pochopitelně záleží hlavně na konstrukci, kterou vyberete. Některé z domů můžete zapřáhnout za auto, jiné vám odveze firma na nákladním voze poté, co je naloží jeřáb.

 

Můžete si vybrat povrch stěn

Uvnitř si můžete vybrat, jaké budete chtít stěny. Je libo bezúdržbový materiál, který jen otřete? Nebo raději zvolíte klasickou omítku? Je to jen na vás. Pokud chcete mít možnost běžné výmalby, není problém. Výhodou je, že mobilheim je v podstatě malý, tak vám malování nezabere příliš času. Malovaná plocha bude pravděpodobně menší než u klasického domu, tudíž ušetříte na barvě.

 

Pokud přemýšlíte nad tím, jaké se do malého interiéru hodí barvy, volte určitě světlejší. Nemusíte nutně zůstávat u sterilní bílé. Oblíbené jsou odstíny šedé nebo hnědé barvy, které se dají skvěle kombinovat s dalšími doplňky v domě. Vždy myslete na to, že na strop patří světlejší barvy než na stěny. Pokud chcete být in, pak vězte, že pro letošní rok je trendy žlutá, modrozelená, zelená, modrá a oranžová v kombinaci s šedivou.

 

Mobilní dům je vhodný i pro seniory

Poslední z řady výhod mobilheimů je vhodnost pro seniory. Mobilní domy jsou malé, tudíž se o ně starší lidé bez problému zvládnou postarat. Úžasné je, že tyto domy jsou jednopodlažní a nemají schodiště. Navíc jsou bezbariérové. Senioři se tak nemusí vzdávat soukromí a přitom budou mít bydlení ideální pro jejich věk.

 

Pochopitelně existují i nevýhody. Je jich však pár

Samozřejmě, že mobilní domy nemají jen samé klady. Existují pochopitelně také nevýhody. Zřejmě vás již napadá, o co konkrétně jde. Ano. Pokud si představujete, že vás dům bude mít tvar mnohoúhelníku, máte smůlu. Mobilní domy mají jednoduchý tvar, zpravidla obdélníkový. Není však příliš velký problém pořídit si například dva moduly a vytvořit bydlení ve tvaru písmene L. Vnitřní roh vám pak poskytne skvělý prostor pro vytvoření terasy či zastřešeného altánu.

 

Další nevýhodou je malý rozměr. Celkové rozměry bývají velmi často jen 12×4 metry. To je pro někoho pochopitelně nedostatečný prostor. Pak máte několik možností. Můžete si pořídit dva mobilní domky vedle sebe, případně můžete dodělat ještě přístavbu. Lidé běžně k mobiheimům připojují verandy, zimní zahrady nebo pergoly. Jde jen o vaše preference.

Poptávkový formulář