Malování pokojů Praha
ŠPIČKOVÁ KVALITA
Volejte Po-Pá, 8-16 h
Malování pokojů Praha

Myslíte si, že betonové schody vydrží všechno a není zapotřebí je vůbec renovovat? Bohužel máte pravdu jen z poloviny. Betonové schody vydrží skutečně extrémní zátěž, ale aby tomu tak skutečně bylo, jen nutné je nejen pravidelně čistit, ale i renovovat.

 

Profesionálové ve svém oboru provádějí nátěry a renovace betonových schodů, podlah i stropů. Kromě toho se zabývají taktéž tmelením podlah, čištěním a broušením podlah, případně i kolorováním betonu. Nátěry je ovšem nutné provádět certifikovanými systémy a dle předepsaných směrnic a s absolvovaným certifikovaným školením.

Údržba podlah Praha

Příprava na epoxidový nátěr

Předtím, než si ovšem renovaci naplánujete, je zapotřebí si promyslet, jak velkou plochu chcete zrenovovat (připravte si velikost plochy v metrech čtverečních), kde se bude renovace betonových schodů provádět a v jakém termínu. Poté si s odborníkem domluvíte termín schůzky, kdy si přijde obhlédnout prostory. Podle toho určí, kolik materiálu bude potřebovat a jaký postup renovace zvolit.

 

Co je penetrace betonu?

Renovace betonových schodů se provádí zejména epoxidovým nátěrem. Nejprve je ovšem nutné provést penetraci betonu, která vrchní vrstvu dokonale vytvrdí. Beton je poté odolnější vůči mechanickému poškození, tolik se nepráší, povrch je lépe udržovatelný a rovněž se zvýší teplotní odolnost.

 

V čem jsou epoxidové nátěry speciální?

Vynikají především extrémní chemickou odolností, mechanickou odolností a snadnou údržbou. Díky tomu se hodí nejenom do stavebnictví, ale i do obytných domů a komerčních prostor. Jsou rovněž i hygienicky bezpečné.

 

Epoxid se na podklad nanáší buď impregnací, nátěry či samonivelační stěrkou. Provádějí se také epoxidové maltové schody či vyrovnávací potěry o tloušťce 10 mm. Epoxidové schody sestávají z epoxidové pryskyřice, jež neobsahuje rozpouštědla ani křemenný písek. Přidávají se do nich ovšem i další přísady s různými chemickými vlastnostmi. Těch nejlepších vlastností ovšem betonové schody dosáhnou jedině tehdy, bude-li povrch před aplikací nátěru dokonale vyčištěný, hladký a rovný.

 

Na co si dát pozor?

Ovšem před realizací krycí vrstvy je nutné zkontrolovat několik velmi důležitých skutečností, mezi které patří především čistota povrchu, jeho vlhkost, soudržnost podkladu, případné praskliny, rozvrstvení podkladu nebo dilatace.

 

Vrchní vrstva nátěru

Nátěr aplikujeme hladkou či zubovou stěrkou, k následnému rozetření používáme hřebový válec. Na vrchní vrstvu lze aplikovat ještě dodatečnou vrstvu epoxidu. Záleží na tom, jakého povrchu chcete docílit. Co se týká protiskluzové ochrany, jen nutné aplikovat jednu vrstvu posypové drti anebo strukturovaný nátěr. Jako vrchní nátěr může taktéž posloužit posypová drť s dekorativními prvky nebo barevná drť. Epoxidové schody je rovněž možné realizovat v matné vzhledu, lesklém či pololesklém.

 

Každá podlaha i schody vyžadují specifické zacházení. Na druhou stranu ale betonové schody s epoxidovým nátěrem téměř žádné speciální zacházení ani údržbu nepotřebují. Stačí je jen vysát od všech nečistot a umýt vodou se speciálním roztokem určeným na betonové podlahy.

 

Dejte nátěru alespoň týden

Také nezapomínejte na to, že po realizaci epoxidového nátěru schody nenabývají všech svých deklarovaných vlastností hned. Je nutné nechat nátěr alespoň dvanáct hodin zasychat. Následně už jsou připravené k lehkému mechanickému zatížení. Ale až po čtyřiceti osmi hodinách snesou vyšší mechanické zatížení. A až po uplynutí jednoho týdne od realizace nátěru nabývají všech svých vlastností a jsou maximálně odolné proti poškození, poškrábání nebo nárazům.

 

Chcete-li v rámci renovace betonových schodů realizovat nátěr v určité barvě, vybírejte si ze škály barev RAL, tedy z celosvětově uznávaného standardu pro stupnici barevných odstínů.

 

 

Poptávkový formulář