Malování pokojů Praha
ŠPIČKOVÁ KVALITA
Volejte Po-Pá, 8-16 h

Benátský štuk dodá každému interiéru styl. Vytvoří na vašich stěnách dokonalý vzhled leštěného mramoru. Stěny získají luxusní a jedinečný vzhled. S benátským štukem snadno přeměníte místnosti na palácové komnaty, luxusní sály nebo jim dodáte vzhled starobylých antických chrámů. Nejčastěji nachází benátský štuk uplatnění v hotelích, divadlech, restauracích, vysokých úřadech nebo i v průčelích reprezentativních budov.

Co je benátský štuk

Benátský štuk je dekorativní technika, která má kořeny již ve starověku. Největšího rozmachu se dočkala během italské renesance. Jedná se o vápennou omítku s příměsí mramoru, která při správném nanesení dokáže věrně imitovat povrch mramoru. Na rozdíl od mramorových dlaždic je omítka jednolitá a nemá žádné nevzhledné spáry a spoje, takže stěny po správné aplikaci benátského štuku vypadají jako vytesané z mramorových bloků.

Výhody benátského štuku

Benátský štuk je nejen nádherná malba luxusního vzhledu. Mezi jeho skvělé vlastnosti patří i odolnost vůči vodě a plísním a dlouhá trvanlivost. Díky hladkému povrchu se na benátském štuku neusazuje prach. Správně nanesený benátský štuk bude zdobit místnosti i desítky let. Benátský štuk lze použít v interiérech i v exteriérech. Skvělou službu prokáže u členitých povrchů, ve výklencích, na sloupech nebo obloucích. Vizuální efekt benátského štuku dokáže navodit iluzi pečlivé a náročné kamenické práce.

Nanášení benátského štuku svěřte profesionálům

Aplikaci benátského štuku rádi vyřešíme za vás. Naši malíři jsou profesionálové s mnoholetou praxí a odbornými dovednostmi, kteří mají s nanášením benátského štuku bohaté zkušenosti a výsledky jejich práce budou dokonale zdobit váš interiér po dlouhou řadu let. K realizaci zakázky přistupujeme svědomitě a naším hlavním cílem je naprostá spokojenost zákazníka. Veškerou práci udělají naši pracovníci a vy se budete pouze těšit z krásného mramorového povrchu stěn nebo stropů.

Jak se aplikuje benátský štuk

Původní styl nanášení benátského štuku se skládal ze sedmi kroků. Díky moderním materiálům se dnes postup aplikace zjednodušil a zahrnuje pouze tři fáze, i tak je ale jeho aplikace velice náročná a vyžaduje zkušenosti a zručnost. Důležitě je striktně dodržet pracovní postup. Nejprve se nanáší speciální tmel, který je následně třeba zabrousit a nechat důkladně zaschnout. Další fází je nanesení štuku, případně více vrstev štuku s různými odstíny. Nakonec je třeba povrch zbrousit a důkladně vyleštit. Pro zvýšení odolnosti povrchu je vhodné celý povrch ještě ošetřit voskem. Proto pokud chcete dosáhnout skvělého výsledku, který vás bude těšit řadu let, a proměnit vaše prostory v luxusní sály s mramorovými stěnami nebo stropy, přenechte raději nanesení benátského štuku profesionálům.

Travertino romano je dekorativní omítka, která dokonale napodobuje vzhled přírodního kamene. Stěny, na kterých je aplikována, mohou budit zdání, že jsou vyrobeny z opracovaných kamenných kvádrů.

Využití travertino romano

S relativně nízkými náklady a během krátkého času lze omítkou travertino romano vytvořit vzhledově věrné kopie kamenných sloupů nebo klenby i celých kamenných stěn. S omítkou travertino romano snadno podtrhnete útulnou domácí atmosféru nebo přeměníte místnosti na hradní komnaty a síně či jim dodáte vzhled starobylých chrámů. Nejčastěji nachází travertino romano využití v rodinných a bytových domech. Časté je i jeho použití v hotelích, divadlech, restauracích, na úřadech a universitách nebo i na průčelích reprezentativních budov. Vhodné je i jako omítka kolem krbu nebo na interiérové části komínu či pro zvýraznění podpůrných i dekorativních sloupů a zídek.

Výhody travertino romano

Travertino romano je krásná omítka luxusního vzhledu, která má celou řadu vynikajících vlastností. Je nehořlavá, odolná vůči vodě a plísním a zároveň šetrná k životnímu prostředí. Lze ji použít v interiérech i v exteriérech a skvělou službu prokáže u členitých povrchů, ve výklencích, na sloupech nebo obloucích, které budou vypadat jako výsledky náročné kamenické práce. Travertino romano je na trhu dostupný v široké škále barev.

Jak se aplikuje travertino romano

Travertino romano nanášíme na očištěný a zcela suchý povrch. Do nanesené vrstvy omítky poté vtiskujeme jemný vzor s nepravidelnou strukturou. Během zasychání ještě omítku dvakrát vyhladíme tak, aby výsledkem byla kvalitní imitace. Pro dosažení věrného efektu vytvoříme i dělící rýhy, které mají imitovat napojení kamenných bloků. Na závěr zakonzervujeme travertino romano ochranným nátěrem. Pro dosažení dokonalého vzhledu přírodního kamene, ze kterého se budete těšit řadu let, je třeba cvik, řemeslná zručnost a bohaté praktické zkušenosti. Proto je vhodné přenechat nanesení travertino romano profesionálům.

Nanášení travertino romano svěřte profesionálům

Aplikaci travertino romano rádi vyřešíme za vás. Naši malíři jsou profesionálové s mnoholetou praxí a odbornými dovednostmi, kteří mají s nanášením omítky travertino romano bohaté zkušenosti a výsledky jejich práce budou dodávat atmosféru vašemu interiéru po dlouhou řadu let. K realizaci zakázky přistupujeme svědomitě a naším hlavním cílem je naprostá spokojenost zákazníka. Veškerou práci udělají naši pracovníci a vy se budete pouze těšit z krásného povrchu přírodního kamene. Našim zákazníkům jsme schopni poskytnout zcela komplexní servis. Kromě dílčích činností jim nabízíme i poskytování celé řady doplňkových služeb včetně přípravy prostor před malováním a následného důkladného úklidu.

Antické zeminy florentské jsou nádhernou a krásnou technikou malby, která je vhodným řešením pro každý interiér. Jedná se o dekorativní barvu složenou z akrylátové suspenze ve vodním roztoku, obohacenou o pigmenty přírodní pryskyřice. Antické zeminy florentské napodobují strukturu žuly, pískovce nebo mramoru a na trhu jsou dostupné v široké škále barev. Díky skvělému a věrnému vzhledu se antické zeminy florentské hodí nejen pro rodinné domy, byty, kanceláře a hotely, ale často jsou použity i v kulturních památkách.

Proč zvolit antické zeminy florentské

Antické zeminy florentské dodají místnosti atmosféru Itálie starých časů. Navodí atmosféru období, kdy v Itálii vznikala vynikající umělecká, architektonická i literární díla a vytvoří v místnosti atmosféru příznivou pro tvorbu, relaxaci i setkávání s přáteli. Antické zeminy florentské v sobě snoubí luxusní vzhled s řadou praktických vlastností.

Výhody antické zeminy florentské

Antické zeminy florentské jsou vyhledávané nejen pro starodávný vzhled. Jejich velkou výhodou, kterou bere v potaz stále více zákazníků, je, že jsou netoxické a ekologické. Navíc jsou plně omyvatelné a není třeba obávat se ani jejich otření, proto je jejich použití vhodné i na exponovaných místech. Zároveň je u nich díky nerovnoměrnému zabarvení relativně snadné perfektně opravit jakákoli poškození.

Zajistíme kompletní servis

Pokud jste se rozhodli pro antické zeminy florentské, neváhejte nás kontaktovat. Naši malíři jsou na slovo vzatí profesionálové a mají s její aplikací bohaté zkušenosti. Rádi pro Vás vypracujeme nabídku a naši malíři se postarají o to, aby byla malba aplikována v nejvyšší kvalitě a vy jste se z ní mohli po dlouhou dobu těšit.

Aplikaci antické zeminy florentské svěřte profesionálům

Antické zeminy florentské jsou jednou z nejnáročnějších technik malby. Proto je jejich realizaci vhodné svěřit profesionálům, kteří je zvládnou aplikovat kvalitně a výsledkem jejich práce bude nádherná omítka podtrhující vzhled místnosti a vytvářející osobitou a přívětivou atmosféru. Při aplikaci antické zeminy florentské je nejprve nutné vytvořit základovou vrstvu, která je lesklá a zcela hladká. Na ní se nanese druhá vrstva, která má hutnější strukturu a vytváří požadovaný efekt. Barva se zpracovává mícháním toneru do bílé základní barvy. Proto lze snadno kombinovat několik různých odstínů nebo i barev. Nejnáročnější fází malby je nanášení barvy. Musí být provedeno přesnými, ale i neuspořádanými a nedokončenými tahy tak, aby výsledná malba neměla jednolitý odstín a barva byla nepravidelně rozložená, tvořila skvrny a šmouhy. Vše je ovšem třeba provést s maximální pečlivostí a citem tak, aby byl výsledek ladný a nepřipomínal práci nezkušeného a málo pečlivého malíře.

Nástěnné malby jsou originální a nádherný doplněk interiéru, který mu dodá osobitost a originální atmosféru. Správně zvolená a profesionálně provedená malba dodá interiéru styl a promění ho v místo vašich snů. Místnosti s nástěnnými malbami získají osobitý a neotřelý vzhled a budou působit zcela jinak, než kdyby na jejich stěnách visely klasické obrazy v rámu nebo je zdobily plakáty či obrazové tapety. Nástěnné malby lze realizovat v libovolném rozměru a jakémkoli tvaru přesně dle přání zákazníka. Mohou tvořit drobné ornamenty nebo pokrývat celou stěnu. Můžeme zhotovit fresky na stropech, malba může bez přerušení motivu pokračovat i přes několik stěn nebo dokonce i do další místnosti.

Proměňte svůj byt v místo svých snů

Volbou vhodné nástěnné malby si můžete do svého bytu přenést svět svých snů. Můžete se ocitnout v klidném hlubokém lese, na písčité pláži nebo si domů přenést rozbouřený oceán. Vaše děti se díky nástěnným malbám mohou doslova přenést do pohádky nebo se stát hrdiny svých oblíbených příběhů. Mohou mít přímo proti své posteli kouzelný les, perníkovou chaloupku nebo čarodějovu věž. Ze stěn se na ně mohou usmívat jejich oblíbení hrdinové. Jednotlivé místnosti se mohou díky nástěnným malbám proměnit na dějiště vašich oblíbených příběhů nebo vás přenést na místa, na která máte krásné vzpomínky. S nástěnnými malbami si můžete každý den připadat jako v pralese nebo se kochat výhledem na plachetnice kotvící v romantickém přístavu. Ve své ložnici můžete usínat s noční oblohou plnou zářících hvězd přímo nad hlavou. Váš obývák může být uprostřed rozkvetlé jarní louky nebo na na rajském tropickém ostrově, můžete do něj přenést celý vodopád nebo třeba luxusní automobil.

Nástěnné malby podpoří soustředění, kreativitu i relaxaci

Vhodně zvolená nástěnná malba může podpořit soustředění a kreativitu. V jednotlivých místnostech můžete navodit relaxační nebo inspirativní a tvůrčí atmosféru. Nástěnné malby mohou místnost nebo i celý interiér proměnit v pohádku nebo daleké kraje a váš život díky nim může získat nové a bohatší rozměry. Nástěnné malby nabízejí široké možnosti aplikace a je jen na fantazii klienta, zda se rozhodne pro ilustrace, drobné dílčí motivy tvořící dekorativní vzory nebo pro 3D malbu, která dokáže doslova vtáhnout do obrazu tak, že se stanete součástí příběhu nebo budete mít jen pár kroků od sebe dokonale živé nábřeží s lavičkami, které budou přímo zvát k posezení. 3D malby navíc opticky zvětší místnost.

Vytvoříme vám skvělé nástěnné malby

Naši skvělí malíři namalují na zdi vašich místností krásné nástěnné malby podle vašich představ i předloh. Ukázky jejich prací dosvědčují jeho profesionalitu i perfektní umělecké zpracování. Sami se nemusíte starat o nic jiného, než o výběr vhodného motivu, který ozvláštní a dokonale stylizuje Vaše místnosti.

Variopaint je oblíbený a hojně používaný dekorativní mnohobarevný nástřik. Jedné se o vodou ředitelný materiál založený na bázi akrylátové pryskyřice, netoxických pigmentů, rozpouštědla a speciálních přísad. Variopaint má vlastnosti podobné syntetickému kaučuku.

Využití variopaintu

Variopaintu bývá obvykle využíván jako náhrada omyvatelných tapet. Nejčastější je jeho použití v interiérech veřejných budov, v kancelářích, ve školách, v jídelnách, v nemocnicích a zdravotnických zařízeních a v potravinářských provozech. Je vhodný pro úpravu stěn v koupelnách i v kuchyních a obecně všude, kde hrozí vyšší riziko zašpinění stěn, jejich polití vodou nebo poškození malby či tapety párou.

Variopaint je vhodný pro většinu povrchů

Variopaint je možné aplikovat na širokou škálu povrchů. Je vhodný na sklo, kovy, dřevo, plastové povrchy i štukové nebo sádrové omítky. Po aplikaci vytvoří Variopaint na stěnách zajímavou mnohobarevnou kompaktní vrstvu s jemně plastickým povrchem, kterou lze navíc pro zajištění větší odolnosti upravit nejlépe bezbarvým vodou ředitelným lakem. Uplatnění ale najde i ve veřejných budovách a různých provozovnách, jako jsou úřady, školy a školky, hotely, banky, restaurace, dětská a zábavní centra nebo kluby a zábavní podniky. Stejně tak lze Variopaint využít i na povrch stěn ve veřejných sprchách nebo na toaletách či ve fitcentrech. Uplatnění ale Variopaint nalezne i v kancelářích nebo v domácnostech. Oblíbený je zejména pro úpravu stěn umakartových bytových jader v bytech panelových domů, ale lze ho úspěšně využít v libovolné místnosti.

Výhody Variopaintu

Variopaint je snadno a rychle aplikovatelný, rychle schne a při jeho aplikaci se neuvolňuje zápach. Má i celou řadu dalších vynikajících vlastností. Po nástřiku vytváří suchý film, který je odolný vůči plísním. Jeho další výhodou je, že brání šíření plamene. Je odolný vůči vodě i otěru, snadno omyvatelný a získal speciální hygienický atest C, platný pro Českou republiku. Tudíž je jeho použití vhodné i pro potravinářské provozy od výroben až po školní a závodní jídelny a kuchyně v restauracích. Na trhu je na výběr více než 50 barevných variant Variopaintu, vhodnou barevnou kombinaci si tedy vybere naprosto každý.

Aplikaci Variopaintu vyřešíme profesionálně a rychle

Byť je aplikace Variopaintu relativně nenáročnou technikou ošetření stěny, pro dosažení perfektního výsledku je vhodné svěřit ji do rukou odborníků. Naši pracovníci jsou profesionálové s dlouholetou praxí a nástřik Variopantu provedou rychle, odborně a s nejlepším možným efektem. Zákazník jen vybere odstín a my se o veškerou práci včetně přípravy povrchu postaráme. Na přání zákazníka zařídíme i veškeré doplňkové služby včetně následného úklidu.

Okrasné lišty jsou drobným, ale výrazným doplňkem, který podtrhne celkový vzhled interiéru. Kouzlo často spočívá v detailech a právě okrasné lišty dokreslují celkovou atmosféru místnosti, ať se jedná o moderní interiér nebo místnost laděnou do klasického stylu.

Využití okrasných lišt je široké

Okrasné lišty používáme v interiérech, jejichž vlastníci hledají originální a zcela komplexní řešení. Využití okrasných lišt je široké; od funkčního zakrytí různých instalací až po doladění estetické stránky interiéru. Umisťujeme je zejména na stropy, stěny a rohy v místnostech. Okrasné lišty lze ale použít i na vnější straně zdí budovy. U historických staveb, nebo je-li požadováno dosažení historického vzhledu, usnadňují okrasné lišty práci a urychlují proces realizace. V nepřeberném množství typů, materiálů a povrchových úprav si správnou lištu ideálního vzhledu vybere i ten nejnáročnější zákazník.

Typy okrasných lišt a dalších štukatérských prvků

Zajišťujeme instalaci všech typů okrasných lišt a prvků, jako jsou rovné i rohové lišty, kryty osvětlení, sloupy, rozety, trámy i štíty a erby. Lišty i doplňky podtrhnou a dotvoří celkovou atmosféru místnosti nebo celé budovy. Zejména v kombinaci se správně zvolenou malbou lze s pomocí okrasných lišt, vhodného nábytku a dalších prvků dosáhnout doslova zázračné proměny místnosti. Kombinací repliky antických sloupů a omítky travertino romano snadno a s nízkými náklady vytvoříte dokonalou atmosféru antiky. S využitím trámů natřených černě nebo upravených fládrováním snadno proměníte místnost v selskou světnici. Umístěním lišt vhodného designu po obvodu stropu lze místnosti nebo celému bytu dodat secesní atmosféru.

Profesionálně nainstalujeme ozdobné prvky

Instalace okrasných lišt i ostatních štukatérských prvků je důležitou součástí našich služeb a skvěle se doplňuje jak s klasickou malbou a tapetováním, tak i s dalšími speciálními technikami. Zejména v kombinaci s benátským štukem nebo travertino romano dokáží snadno proměnit vstupní halu hotelu, taneční sál nebo jiné reprezentativní a luxusní prostory v úžasné a ohromující interiéry s atmosférou paláce, amfiteátru nebo honosného chrámu. Stejně snadno lze pomocí ozdobných lišt a jemné tapety s ornamenty nebo květinovým motivem či poetické malby vytvořit v místnosti komorní a romantickou atmosféru vhodnou pro setkávání s rodinou a přáteli nebo odpočinek a rozjímání.

Zákazníkům se věnujeme naplno

Našim zákazníkům rádi pomůžeme jak při výběru správných okrasných lišt a štukatérských prvků, tak i při vytvoření celkové kompozice místnosti, zahrnující jak okrasné lišty a prvky, tak i malbu, omítku nebo tapetu. Naši zkušení pracovníci pak kvalitně a profesionálně vytvoří interiér přesně podle přání klienta.

Fládrování neboli žilkování je vytváření imitace dřeva ruční malbou. Jedná se o starobylou techniku, která má svůj původ již ve starověkém Egyptě. Tato technika se používá k vytvoření textury přírodního dřeva včetně zobrazení letokruhů.

Využití techniky fládrování

Fládrováním se v minulosti vytvářela struktura drahých dřevin na nábytku z levnějšího, převážně smrkového dřeva. Účelem bylo vytvoření luxusního vzhledu nábytku a vykreslovala se struktura dubu, ořechu i exotických dřevin. Se zahájením výroby levnějšího nábytku z umělých materiálů, jako je dřevotříska nebo třeba lamino, upadla tato technika v zapomnění a po nějakou dobu se užívala téměř výhradně k renovaci staršího nábytku. V poslední době se ale fládrování znovu rozšířilo a využívá se i k vytváření kresby dřeva na nedřevěných površích od umělých povrchů až po zdi a kovy.

Fládrování svěřte zkušeným profesionálům

Fládrování je vysoce odborná lakýrnická práce, která se řadí mezi umělecká řemesla. Jeho účelem je věrně napodobit kresbu i barvu povrchu opracovaného dřeva. Textura dřeva je dána růstem stromu a u každého kusu stejného druhu dřeviny je unikátní. Fládrování tedy není jen mechanickým obkreslováním, ale je při něm třeba uplatnit i tvůrčího ducha a strukturu každého jednotlivého prkna či kusu dřeva odlišit od ostatních. Zároveň je třeba, aby měl řemeslník odborné znalosti a dovedl vystihnout charakteristické rysy jednotlivých druhů dřevin, zejména barvu a typickou texturu.

Fládrování od nás zaručuje kvalitu

Naši zkušení pracovníci dokonale vyřeší fládrování vašich dveří, okenní rámů, nábytku i dalších povrchů bez ohledů na jejich materiál. Zrenovují starý dřevěný nábytek nebo dveře či vytvoří dokonalý vzhled dřeva na umělém materiálu, kovu nebo i na zdi. Námi vytvořené fládrování zcela věrně vystihuje vzhled dřeva a prakticky od něj není k rozeznání. Kromě přírodních barev dřeva umíme vytvořit i fládrování v nejrůznějších barevných variacích. Zejména pastelové barvy nebo kombinace modré a bílé vytvářejí působivý efekt. S našimi zákazníky se vždy nejprve domluvíme na detailech a poté se pustíme do samotné realizace zakázky. Po dokončení fládrování ještě povrch upravíme svrchním lakem a zajistíme tak jeho snadnou omyvatelnost a dlouhou trvanlivost.

Postaráme se o každý detail

Našim zákazníkům jsme schopni poskytnout zcela komplexní servis. Spokojenost zákazníka je pro nás na prvním místě, proto vždy postupujeme v souladu s jeho přáním. Jelikož si našich zákazníků vážíme a chceme jim šetřit čas, nabízíme jim kromě dílčích činností i možnost využití celé řady doplňkových služeb včetně přípravy prostor i samotného upravovaného povrchu před fládrováním a následného důkladného úklidu.

Termoizolacni natery
Termoizolační nátěry plní funkci tepelného štítu. Využívají se k na fasádách budov i při malování obvodových stěn jednotlivých místností bytů nebo kanceláří. Vhodné jsou pro použití v rodinných i bytových domech, kancelářských budovách i průmyslových a komerčních objektech. Poskytují stejný optický efekt jako běžné barvy, ale mají oproti nim řadu výhod.

Zlepšení termoizolačních vlastností objektu

V chladných a zimních obdobích pomáhají termoizolační nátěry k udržení tepla v domech i jednotlivých místnostech. Místnosti se rychleji vytopí a snižují se náklady vynaložené na vytápění. Za horkých letní dnů termoizolační nátěry brání přehřívání stěn a prostor interiérů a snižují nutnost používání ventilátorů nebo klimatizace. Termoizolační nátěry dokáží také eliminovat tepelné mosty.

Zamezení vzniku plísní a usazování nečistot

Termoizolační nátěry jsou zcela prodyšné. Přitom je jejich povrch odolný proti vlhkosti. V interiéru zabraňují termoizolační nátěry srážení vlhkosti na stěnách a zabraňují tak vzniku plísní, které škodí zdraví a jsou nebezpečné zejména pro děti, seniory a lidi s respiračními problémy nebo alergiemi. Fasády opatřené termoizolačním nátěrem jsou odolné proti uchycení mechů, řas i plísní. Termoizolační nátěr má zároveň samočistící efekt a brání usazování nečistot. Fasáda jím opatřená je odolná proti povětrnostním vlivům i UV záření a po dlouhý čas si udrží krásný vzhled s jasnými barvami.

Termoizolační nátěry jsou stálobarevné a trvanlivé

Kromě vylepšení izolační vlastností dokáží termoizolační nátěry stejně jako běžné barvy zkrášlit a rozjasnit stěny vašeho domu, bytu nebo kanceláře. Na trhu je široký výběr rozličných barev od celé řady výrobců, ze kterých správnou variantu vybere každý. Navíc jsou termoizolační nátěry plně omyvatelné a skvrny z nich lze jednoduše odstranit.

Využijte služeb našich zkušených profesionálů

Náš tým specializovaný na natěračské práce je složen ze zkušených a proškolených profesionálů s bohatými zkušenostmi. Kvalitně a rychle natřeme celé fasády i jednotlivé stěny interiérů. Zkonzultujeme s vámi vhodný výběr barev, odstínů a materiálů. Podle typu prostor vám pomůžeme zvolit správný typ nátěru a stejně tak doladit i další detaily. Vždy postupujeme v souladu s přáním zákazníka a cílem naší práce je jeho naprostá spokojenost. Jelikož si našich zákazníků vážíme a chceme jim šetřit čas, nabízíme jim kromě dílčích činností i poskytování zcela komplexních služeb. Proto jsme na přání schopni zajistit i řadu doplňkových služeb včetně přípravy před natíráním a následného důkladného úklidu.

Poptávkový formulář