SPECIÁLNÍ TECHNIKY - Malíři pokojů Praha

Speciální techniky


BENÁTSKÝ ŠTUK

„Dokonalá kopie leštěného mramoru“ – to je benátský štuk, který Vás, díky práci našeho profesionálního týmu, dokonale uhrane.

Tato dekorativní technika má kořeny ve starověku a zažila svůj největší rozmach v dobách italské renesance. Původní styl nanášení se skládal ze 7 kroků, avšak moderní materiály  a technologie zkrátily postup na 3 fáze, které jsou od sebe odděleny několikahodinovými pauzami.

Nejčastěji můžete benátský štuk zahlédnout v hotelech, divadlech, restauracích a na dalších reprezentativních místech. Hodí se do exteriérů a dá senanést do jakéhokoliv prostoru, pasuje totiž i na členité výklenky, sloupy či oblouky.

Benátský štuk má výborné vlastnosti, díky hladkému povrchu je údržba minimální, neusazuje se na něm prach a nezatěžuje nosné konstrukce. Tuto techniku můžeme jenom doporučit a rádi Vám proto na ni vypracujeme nabídku.

benatsky-stuk-1
???????????????????????????????
SANYO DIGITAL CAMERA
benatsky-stuk-4

TRAVENTINO ROMANO

„Dokonalá napodobenina přírodního kamene“ – to je dekorativní omítka Traventino romano.

Tato vápenná mazanina doplněná o písek a mramorová zrna je velice populární způsob úpravy zdí, který přispívá k navození domácí atmosféry. Často ho proto uvidíte na rovných prostorech v rodinných domech, obchodech a firemních budovách.

Travertinoromano má vynikající vlastnosti, které z této omítky dělají zároveň stylovou a moudrou volbu.

 • Je nehořlavá
 • Šetrná k životnímu prostředí
 • Odolná proti plísním
 • Polopropustná
 • Voděodolná
 • Velký výběr barevných odstínů – světlé, tmavé, béžové, červené, zelené

Travertinoromano nanášíme na kvalitní povrch, který je vyschlý, vyzrálý, očištěný a s aplikovanou penetrací. Na nanesenou vrstvu materiálu vtiskujeme vzhled s nepravidelnou strukturou, při zasychání 2x vyhladíme pro ideální hladkost a zkvalitnění imitace. Na závěr doděláme rýhy pro efekt kamenných bloků a naneseme ochranný nátěr.

ANTICKÉ ZEMINY FLORENTSKÉ

Nádherná a krásná dekorace pro každý interiér. Jedná se o typ dekorativní barvy z řady antických dekorací, složenou z akrylátové suspenze ve vodním roztoku s pigmenty přírodní pryskyřice.

Vlastnosti této barvy jsou nepopsatelně estetické a výkonné.

 • Je ekologická
 • Prodyšná
 • Omyvatelná
 • Na většinu podkladů – sádrokarton, omítka, beton, kov, dřevo

Antické zeminy florentské tak můžete vidět i na památkově chráněných budovách. Pokud se Vám tento typ dekorace zalíbil, neváhejte nás kontaktovat. Rádi pro Vás vypracujeme nabídku.

Nástěnné malby

Každý kus této dekorace je originál a my jsme proto na naši práci malířů patřičně hrdí. Nástěnná malba v prostoru dokáže ihned zaujmout, utvářínám energii místa a udává celkovou atmosféru.Proto se právě zde nejvíce pozná um a talent malíře.Oproti tapetám se dá malovat na členěné plochy, kterétak můžou dát za vznik o to zajímavějším malbám. Malujeme na stěny i fasády, kamkoliv dle přání a vize klienta. Jedná se o nejosobitější doplněk z našeho repertoáru.

VARIOPAINT

Dekorativní mnohobarevný vodou ředitelný nástřik na bázi vodní disperze, speciální akrylátové pryskyřice, netoxických pigmentů, dearomatizovaného rozpouštědla a speciálních přísad.“

Většinou používaný jako náhrada omyvatelných tapet a nejčastěji jej můžete zahlédnout v interiérech veřejných budov, kancelářích, koupelnách a potravinářských provozech. Variopant po nanesení vytvoří jemně plastickou povrchovou úpravu, kterou lze upravit lakem pro ještě větší odolnost. Variopaint je velice efektivní a jeho výhody mluví jasně a nahlas:

 • Na všechny druhy materiálů – omítka, sklo, plast, dřevo, kov
 • Omyvatelný
 • Otěruvzdorný
 • Bez zápachu
 • Zabraňuje šíření plísní
 • Zabraňuje šíření plamene
 • Atestován od hlavního hygienika ČR

Ve více než 50 barevných variantách

OKRASNÉ LIŠTY

Drobný doplněk, detail, pro podtržení výjimečnosti interiéru.

Okrasné lišty používáme do interiérů, kde zákazníci hledají originální řešení. Zaměřujeme se na stropy, stěny a rohy v místnostech. V nepřeberném množství vyhotovení a povrchových úprav si tu správnou lištu vybere i ten nejnáročnější zákazník. Okrasné lišty jsou krásnou třešničkou na dortu, kterým je estetika bytu.

Rádi Vám při výběru lišt pomůžeme, neměli by totiž chybět v žádném prostoru.

okrasne-listy-3
okrasne-listy-2
okrasne-listy-1

FLÁDROVÁNÍ

Tradiční imitace dřeva s moderním pojetím

Fládrováním dodáváme předmětům vzhled ušlechtilých dřev, nejčastěji jej provádíme na dveřích, ale zajímavě vypadá i na zdivech a kovech. Jedná se o jednu z nejtradičnějších okrasných malířských úprav, avšak v moderním pojetí nemusíme zůstávat jen u přírodních barev dřeva. Originálně vypadají i pastelové barvy, například modrá a bílá. Meze zde neklademe a rádi se domluvíme na jakémkoliv stylu. Po fládrování povrch ještě upravíme lakováním, čímž je dosaženo snadné omyvatelnosti a trvanlivosti.

Těšíme se na Vaše přání a projekty.

okrasne-listy-3
okrasne-listy-2
okrasne-listy-1

POPTÁVKOVÝ FORMULÁŘ


Malíři na Facebooku


 

Kontakt


POSLEDNÍ PŘÍSPĚVKY


Stěhujete se do nového? Nejdříve vymalujte!

Pokud jste se rozhodli pro stěhování do nového bytu, je vhodné malování provést ještě před nastěhováním nábytku. V rámci [...]

Nějdříve stěhovat nebo malovat?

Pokud se rozhodujete zda je rozumnější vymalovat až po stěhování, určitě to nedoporučujeme. Malujte vždy když jsou místnosti co [...]