Malování pokojů Praha
ŠPIČKOVÁ KVALITA
Volejte Po-Pá, 8-16 h
Malování pokojů Praha

Zjistili jste, že vaše dřevěná okna už nejsou, co bývala? To je pravděpodobně způsobeno tím, že vyžadují pravidelnou údržbu a renovaci, kterou ne každý svým oknům dopřává. Jak tedy opravit dřevěná okna, a proč se vyplatí investovat do oken hliníkových?

CRP SERVICE

Malířské a lakýrnické práce

Malířské firmy kromě klasických malířských a natěračských prací, které čítají například výmalbu interiérů a exteriérů, nátěry fasád a parapetů, plotů, podlah nebo radiátorů, rovněž provádějí lakýrnické práce. Kromě lakování komínů, plotů, branek, betonových podlah, dveří a zárubní, se provádí i lakování dřevěných okenních rámů, a to proto, že je dřevo náchylné k poškození. Dřevo tlí a ztrácí své původní vlastnosti. Proto je zapotřebí přistoupit k jeho renovaci.

 

Aby vám nátěr vydržel co nejdéle, je důležité zvolit si kvalitní barvu. S jejím výběrem vám samozřejmě profesionální lakýrnici poradí. Stejně tak s vámi zkonzultují i výběr vhodného laku a barevného odstínu. Lak se vybírá ovšem nejen dle přání zákazníka, ale také podle prostředí.

 

Než se však lakýrníci pustí do lakování dřevěných rámů, musejí povrch důkladně připravit. Opálí z rámů starou barvu. Povrchy obrousí, důkladně zatmelí a také odmastí. Teprve pak se na dveře může nanést barva. Součástí lakýrnických prací je také důkladný úklid.

Jak probíhá odstranění starých nátěrů?

 1. Nejprve se na dřevěnou plochu oken nanese odstraňovač starých nátěrů a nechá se deset minut působit a seškrábne se škrabkou nebo špachtlí a poté se povrch přebrousí. Při zevrubné renovaci se používá proces opalování a to plamenem nebo horkým vzduchem, kdy lak změkne a následně se seškrábne a přebrousí brusným papírem.
 2. Praskliny ve dřevě se musí zatmelit, nechat zaschnout a znovu přebrousit.
 3. Jakmile je dřevo vybroušeno dohladka, natřete se a po zaschnutí, které trvá zhruba jednu až čtyři hodiny, se opět zabrousí, například jemnou brusnou houbičkou.
 4. Do spojů se nanese spárový tmel a nechá se zaschnout.
 5. Pak už se provedou dva až tři nátěry barvou. Mezi jednotlivými nánosy barvy je ale zapotřebí nechat alespoň tři až čtyři hodiny rozestup a mezitím se vždy plocha zabrousí.

 

Jednou za rok by se dřevěná okna měla přetřít takzvanou oživovací sadou a jednou za deset let kompletně zrenovovat. To však něco stojí. Nejenom čas, ale také peníze. I z těchto důvodů si proto lidé v dnešní době často nechávají dělat hliníková okna.

 

Proč si pořídit hliníková okna?

Právě hliníková okna představují skvělou variantu k oknům dřevěným i plastovým. Jejich výhody jsou nezpochybnitelné:

 • Jsou pevná a odolná.
 • Je možné je zrealizovat i ve velkých rozměrech.
 • Vydrží vám desítky let.
 • Jsou velmi elegantní a designová.
 • Jsou lehká.
 • Nevyžadují žádnou renovaci.
 • Jsou nenáročná na údržbu.

 

Hliníková okna mají jednu jedinou nevýhodu, ale pokud nad tím zapřemýšlíte, vlastně o žádnou nevýhodu nejde. Jejich pořizovací cena je sice vyšší než v případě plastových oken, ale vzhledem k jejich extrémně dlouhé životnosti vás taková investice vůbec mrzet nemusí.

 

Dopřejte si opravdu velký rozhled

Velmi oblíbené jsou hliníkové rámy i z toho důvodu, že jejich subtilnost umožňuje vytvořit velmi úzký hliníkový rám, který skoro není vidět. Pokud si tedy budujete nový domov či víkendovou chatu a rádi byste si dopřáli velký rozhled do krajiny, hliníková okna vám to umožní. Na rozdíl od plastových nebo dřevěných oken není zapotřebí vytvářet příčné ani svislé rámy, které mnohdy kazí výhledy i celkový vzhled domu. Zároveň vám hliníková okna dopřejí dostatek světla a opticky vám zvětší každý prostor. Za zmínku jistě stojí i fakt, že dokážou každému prostoru vdechnout nezaměnitelnou, uvolněnou atmosféru.

 

Mnozí lidé se domnívají, že hliník nemá tak dobrou propustnost tepla jako například dřevo nebo plast. To je ale pravdou jen částečně, neboť dnešní technologie umožňují vytvářet hliníková okna tak, že se z hlediska tepelné izolace směle vyrovnají oknům plastovým.

 

Kombinace hliníku a plastu

Případně na českém trhu seženete také okna, u nichž je hliník a plast zkombinován. Profil okna je vyroben z plastu, avšak exteriérová část je doplněná o hliníkový klip, který si můžete nechat nastříkat libovolnou barvou, případně ho lze také ošetřit laminací. Tuto variantu jistě ocení všichni, kdo chtějí z vlastností plastových a hliníkových oken vytěžit maximum, ale nemají dostatek financí na to, aby si mohli pořídit čistě hliníková okna.

Poptávkový formulář