Malování pokojů Praha
ŠPIČKOVÁ KVALITA
Volejte Po-Pá, 8-16 h
Malování pokojů Praha

Jistě nám dáte za pravdu, že pokud máme v plánu se odstěhovat do jiného působiště, přináší to s sebou nemalé starosti, které je třeba ihned řešit. Je úplně jedno jestli se stěhujeme o dvě ulice dál, do jiného města nebo za naše hranice, vždy je tady situace, která vyžaduje balení, odvoz a další důležité úkony spojené právě se stěhováním.

Balení může být zábava

Posledních pár týdnů před samotnou realizací celé akce, budeme mít skvělé kamarády a to v podobě papírových krabic, lepící pásky, nůžek a tužky. Všechny tyto pomocníky totiž budeme potřebovat, jestliže chceme stěhování v klidu a ve zdraví přežít. Jde totiž o to, že se veškerý náš majetek, věci, knihy musí dokonale a dobře zabalit a to nejen z důvodů ochrany před poškozením, ale také proto, že budeme mít dobrý přehled o tom, kde co máme uloženo. Papírové kartony můžeme najít v obchodech, ale je tady také možnost půjčení plastových krabic, které mají k dispozici stěhovací firmy. Důležité je, abychom zabalili vše správně a tak, aby nedošlo k poškození a také si musíme všechno dobře popsat. Vyhneme se tak stresovým situacím, kdy náhle budeme potřebovat určitou věc, která se nám nedaří najít. Se správně popsanými krabicemi se nám tohle stát nemůže.

Stěhováci nebo kamarádi

Tady se vyskytuje otázky, kterou bychom si měli položit prakticky hned na začátku. Jsme schopni si všechno sbalit a odvést do nového bytu? Máme dostatek pomocníků a místa ve voze, abychom nemuseli jezdit desetkrát? Kolik nás bude stát firma a kolik zaplatíme kamarádům?

Tyto a jiné otázky si klademe, když nejsme ještě pevně rozhodnutí, čemu dáme přednost. Obě varianty jsou reálné, obě varianty mají svá pro a proti. Máme – li spoustu kamarádů, kterým nebude vadit, že by strávili víkend v obležení krabic, můžeme se spolehnout, že by mělo vše proběhnout tak, jak má. Dodávku si můžeme půjčit v půjčovně a zbytek odveze náš starý kombík. Naštěstí nemáme tolik věcí, takže stěhování nebude tak složité, jak se na první pohled zdálo. Musíme ale také počítat i s variantou, že budeme muset stěhovat vše do patra nebo že nábytek bude potřeba demontovat z důvodu, že se nevleze do auta.

Profesionální firma

Jestliže se ale rozhodneme pro odbornou stěhovací firmu, musíme si ji objednat s dostatečným předstihem. Bylo by nepříjemné, kdybychom vše nechali na poslední chvíli a pak zjistili, že stěhováci bohužel nemají čas. Také je dobré si ujasnit všechny podmínky, které stěhovací firma jistě má a hlavně proto, aby nedošlo ke zbytečným komplikacím a nepříjemným situacím. Firem je na trhu spoustu, takže nebude problém si vybrat tu, která nám po všech stránkách vyhovuje nejvíce. Disponují také velkými stěhovacími vozy, které nám ušetří cestu, ale mají i jiné doplňující pomůcky, které jsou při takové akci potřeba.

Stěhování na klíč

Najdou se ovšem i takoví jedinci, kteří jsou zkrátka vytížení pracovně a nestíhají se prostě ani odstěhovat. V takovém případě je profesionální pomoc stěhováků jistě na místě, protože nabízejí služby od A – Z. Nemusíme se celé akce ani zúčastnit, ani balit věci, postačí, když si domluvíme podrobnosti, podmínky stěhování a předáme klíče. V novém bydlišti tak na nás bude čekat již hromada krabic, které je třeba vybalit. Pracovníci stěhovacích firem nám v tomhle případě zabalí věci do krabic nebo plastových bedýnek, spolehlivě zabalí do ochranných folií křehké věci nebo elektroniku a to ostatní podle potřeby.

Stěhování je také skvělá možnost pro generální úklid. Najde se totiž spoustu věcí, které vlastně ani nepotřebujeme a tak si uděláme pořádek ve skříni. Při balení se nám tak počet krabic zmenší a odvoz bude rovněž o něco jednodušší.

Pojištění firmy

Mnozí z nás má ovšem doma cenné sbírky, které mají velkou hodnotu nebo třeba starožitný nábytek, který je rovněž hodně cenný. V takovém případě je vhodné upozornit pracovníky dopředu. Může se stát malá nehoda a můžeme přijít o cenné kousky. Právě proto by měla být každá spolehlivá firma pro tyto případy pojištěna. Mnoho lidí si stěhováky spojují právě s nešikovností a nespolehlivostí. Ne všechny firmy mají ale tento punc. Je mnoho takových, které nám spolehlivě náš majetek odvezou přesně tam, kam potřebujeme a to bez nějakých problémů. Komplexní služby mají ve svém portfoliu služeb a tak není důvod proč, toho nevyužít. Odstěhovat se lze i bez stresu a námahy.

Poptávkový formulář