Malování pokojů Praha
ŠPIČKOVÁ KVALITA
Volejte Po-Pá, 8-16 h
Malování pokojů Praha

V současné době má obyvatel velkoměsta nejen práci, vzdělání, vše po ruce, ale je unavený z šedi budov a betonu a rád by si odpočinul od hluku a stresu někde v přírodě nebo alespoň poblíž přírody bydlel. Samozřejmě, že to nemají všichni obyvatelé měst stejné, ale existuje obecný trend. Nabízí se proto zde řešení, bydlení v dřevěném srubu, který člověka spojí s přírodou a může tak mít dům podle svého  individuálního projektu. Dřevěný dům se pro mnoho občanů jeví jako ideální, velmi často chtějí postavit dům v rustikálním stylu jak v exteriéru, tak v interiéru domu.

Dřevo jako dokonalý přírodní materiál

Ve srubu je pro lidi vytvořeno vše – příjemná vůně borovice uvnitř i prospěšné mikroklima přispívající k pohodlnému životu, zlatá záře fasády a originální stěny, které dodávají harmonii. K takové stavbě srubu ale je potřeba nejen dobrý projekt a šikovné ruce, ale také kvalitní materiál. Dřevo je stavebním materiálem již stovky let a lidé si z něj stavěli nejen příbytky, ale i hospodářská stavení, hrady, mosty, aj. Pokud bychom chtěli mít srub v ideální podobě, nejlepší je na to tzv.zimní dřevo. To tolik nepodléhá zkáze, nevysychá a není napadeno škůdci.

Dřevo má také vynikající tepelně izolační vlastnosti, je příjemné na dotyk a má originální strukturu, navíc dřevo nádherně voní a tak člověk si uvnitř srubu připadá jako v lese.

SRUBY NA KLÍČ HONKA

I sruby  mají své výhody. Mezi jednu z nich patří poměrně rychlá realizace. Srub je možné postavit za několik týdnů, takže pokud trošku spěcháme, je stavba srubu vhodnou alternativou. Musíme ale také počítat se sesycháním dřeva.

Přiměřená cena. To je další výhoda dřevěných srubových domů. Stavba ze zaoblených trámů je levnější než stavba z cihel nebo betonu, což určitě potěší investory.

Ekologická čistota materiálu. Vzhledem k tomu, že dřevo je přírodní materiál, vytváří se v domě zvláštní příznivé mikroklima a vzduch je nasycen příjemnou vůní stromu, která může vykonávat dokonce i terapeutické funkce. Srubový dům je v zimě teplý a v létě relativně chladný. Takového pohodlí je dosaženo díky nízké tepelné vodivosti dřeva.

Estetická přitažlivost objektu nenechá nikoho lhostejným – to je jeden z hlavních aspektů popularity protokolů. Výsledkem je nakonec budova, která nejlépe zprostředkuje přírodní krásu a přírodní vzor dřeva.

Profesionální firma

Jestliže jsme se rozhodli pro stavbu srubu, měli bychom si k tomu pozvat profesionální firmu, která své práci rozumí. Je to velmi důležité, protože jejich odborné a dlouholeté zkušenosti jsou přínosem pro každého majitele srubu. Jen tak budeme s výsledkem spokojeni. Navíc disponují potřebným vybavením, bez kterého bychom se jen těžko obešli. Tito odborníci nám také poradí, jak správně o srub pečovat. Pokud chceme, aby takový dům vydržel i po několik generací, určitě se taková rada, jak o srub pečovat určitě hodí.

Mnoho lidí se obává o požární bezpečnost těchto objektů a také o skutečnost, že dřevo je materiál, který je často napaden škůdci a hnilobou. To by však nemělo vyvolávat obavy, protože nejnovější metody zpracování  výrazně zlepšují kvalitu a zvyšují trvanlivost stromu.

Poptávkový formulář