Malování pokojů Praha
ŠPIČKOVÁ KVALITA
Volejte Po-Pá, 8-16 h
Malování pokojů Praha

Určitě to všichni známe, pořídili jsme si s rodinou na svou zahradu velký bazén, který má sloužit jako dokonalé osvěžení v letních měsících. Takový bazén je určitý druh komfortu, a abychom měli o vše dobře postaráno, musíme tak bazén nejen čistit, ale chránit vodu před nečistotami. Spolehlivým partnerem právě pro takové případy jsou kvalitní plachty, kvalitniplachty.cz.

Výhody a využití

Kvalitní plachta, kvalitniplachty.cz, chrání náš bazén před nečistotami, listím, prachem a deštěm, což výrazně usnadní čištění bazénu po zimě. Dokonce bude možné zcela vypustit vodu z bazénu. Pokud je totiž bazén nechráněn od padajícího listí například ze sousedova stromu, budeme absolvovat čištění vodní hladiny prakticky každý den a sítko na hmyz bude náš nový společník. Nikoho určitě netěší, že každé ráno se na hladině objevují nejrůznější nečistoty, které pak jen kazí radost z vodních radovánek. Skvělým řešením právě pro tyto případy jsou krycí plachty. Ty jsou vyrobeny ze speciálního materiálu, který jene nejen odolný a pevný, ale který může být dokonce i v různém tvarovém provedení a barvě.

Druhy plachet

Klasická plachta na bazén může mít i několik rozdělení, podle kterých je lze využít v praxi. všechny mají společné jedno – ochrana před znečištěním vodní hladiny. Ale některé jsou třeba označovány jako zimní. To znamená, že je lze použít v zimním období. Jsou z velice odolného materiálu, který nepodléhá popraskání v důsledku mrazivého počasí, ale také se neprotrhne pod tíhou sněhu. Plachta může být použita i při vypuštění vody z bazénu. Zimní plachta je zhotovena z velmi pružné polypropylenové tkaniny, která je zpevněná například ocelovými lanky, které jsou průběžně všívány do plachty. Bezpečnostní zimní plachty jsou většinou vyráběny na míru s přihlédnutím na okolí bazénu, do kterého bude plachta ukotvena a plní také funkci bezpečnostní plachty, kvalitniplachty.cz ,zabraňuje tak nechtěnému pádu našich domácích mazlíčku do bazénu.

Dalším druhem bazénové plachty je solární plachta, kvalitniplachty.cz. Solární plachty jsou rovněž spolehlivými pomocníky. Nečistoty jsou i v toto případě mimo hru a další výhodou je ohřev vody prakticky zadarmo. Solární plachty jsou vyrobeny rovněž z pevného materiálu s bublinkami, které jsou vlastně jako malé lupy a přitahují tak sluneční paprsky. Voda v bazénu se tak díky vlastnostem této plachty může ohřát i o několik stupňů což je jistě velmi pozitivní zjištění.

Doplňující komponenty

 Každá taková plachta má jako součást balení i různě veliká odtoková sítka, napínací gumy nebo kotvící kolíky pro snadné a hlavně spolehlivé a bezpečné ukotvení plachty. Ke všem plachtám je možné zakoupit i navíjecí zařízení, které nám umožní snadnou manipulaci. Na trhu se můžeme setkat s navijákem na ruční pohon, ale s dražší variantou, která je na elektřinu.

Co se týká údržby, tak zde můžeme podotknout fakt, že tyto plachty jsou téměř bezúdržbové. Pokud se nám ovšem bude zdát, že plachta je nějak znečištěná, můžeme ji opláchnou proudem vody například ze zahradní hadice nebo pomocí vysokotlaké myčky.

 Atypický tvar

 Trh služeb nám nabízí široký výběr služeb v této oblasti a tak se nemusíme obávat i zjištění, že nám žádná firma nebude schopna zajistit takovou plachtu i v případě, že máme bazén v poněkud atypickém tvaru. vše je možné a vše je jen na domluvě.

Poptávkový formulář