Malování pokojů Praha
ŠPIČKOVÁ KVALITA
Volejte Po-Pá, 8-16 h
Malování pokojů Praha

Jakmile se člověk rozhodne pro rekonstrukci domu nebo bytu, jednou ze součástí je určitě také renovace podlahy. Ta je samozřejmě nejzatíženější částí bytu a tak je třeba vybrat nejen vhodný materiál, ale musí se rovněž přistoupit i k možnosti renovace či celkové výměny podkladu pro pokládku podlahy. V současné době je na trhu široký sortiment podlahových krytin i jiného materiálu, potřebného pro jakoukoliv podlahu. Interiér každého domu pak může být originálním ztvárněním práce odborníků nebo samotného majitele.

Renovace parket Praha

Dřevěná podlaha

Renovace parket Praha

Asi nejlepší podlahou zejména u venkovských sídel se stále na špici drží dřevěné podlahy. Tyto podlahy mají dlouholetou historii, protože dřevo je stavebním materiálem již po dlouhá staletí. Už ve středověku a později se dřevěné podlahy stávaly dominantou místnosti, kdy tehdejší mistři svého řemesla uměli vytvořit opravdu skvělé a jedinečné dílo. Mozaiku tvořilo několik druhů dřevin, které se od sebe lišily barevným odstínem. Dnes se člověk může pokochat touto krásou na zámcích a jiných šlechtických sídlech. Pro jejich zachování je ovšem také velmi důležitá údržba dřevěné podlahy, která může zaručit nejen delší životnost.

Má – li člověk takovou dřevěnou podlahu doma nebo dřevěné parkety ve svém městském bytě, může se z takové podlahy těšit ještě dlouho a to v případě, že se rozhodne pro renovaci podlahy.

Renovace dřevěné podlahy

Pokud je tedy taková dřevěná podlaha zašedlá a nevzhledná, není třeba hned přistoupit k radikálnímu řezu a podlahu vyměnit za novou. Renovace podlahy je také dobrý způsob, jak takovou podlahu oživit a přizpůsobit tak přání majitele. Jako první je ale velmi důležité, aby se na takovou podlahu, která má být opravena, podíval svým odborným zrakem profesionál. Jen tak má člověk jistotu, že se mu po renovaci a po několika týdnech nebo měsících podlaha nepropadne vlivem hniloby a podobně. Pracovník takové firmy na místě ihned zhodnotí celou situaci, navrhne možné řešení a rovněž i kalkulaci za práci. Jestliže podlaha vysloveně nevykazuje stopy vlhkosti, hniloby a jiných neopravitelných závad, může se majitel takové podlahy směle pustit do renovace.

 

Co každá renovace podlahy představuje

Renovace podlahy není zrovna jednoduchý úkol a tak v případě, že majitel takové podlahy není zrovna manuálně zručný řemeslník, do takové práce by se jistě pouštět neměl. Mnohdy laická neodbornost dokáže napáchat daleko více škody jak užitku a mohlo by dojít k celkové výměně podlahy, i když to majitel neměl v plánu. Proto je na místě již zmíněné oslovení odborníků, kteří si s každou takovou zakázkou jistě vědí rady a také mají k tomu všechny předpoklady. Navíc mají k dispozici potřebný materiál pro renovaci, stejně jako i výkonné nástroje, brusky a podobně.

 

Renovace podlahy má několik etap

Starý nátěr a lak musí být samozřejmě z podlahy odstraněn. Je tedy zapotřebí podlahu dobře vybrousit a tím se z povrchu odstraní nejen nečistoty a starý lak, ale i menší a ne moc hluboké rýhy. Ty mohou být způsobeny mechanickým poškozením nebo díky domácím mazlíčkům. Dále se větší prohlubně a mezery mezi jednotlivými prkny musejí zatmelit. Slouží k tomu speciální podlahářský tmel, který se nanáší celoplošně nebo jen na postižená místa. Po důkladném zaschnutí tmelu se musí podlaha opět vybrousit a dřevěná podlaha tak získává finální vzhled. Jako poslední fází renovace podlahy je lakování nebo voskování, což je povrchová úprava podlahy, která dřevo chrání před poškozením a vlhkostí.

Poptávkový formulář