Malování pokojů Praha
ŠPIČKOVÁ KVALITA
Volejte Po-Pá, 8-16 h
Malování pokojů Praha

V moderní době zaujaly polyuretanové samonivelační podlahy silné postavení mezi různými materiály používanými pro pokládku podlah. Má několik výhod, které jistě stojí za povšimnutí. Jejich pokládku je nutné provést pouze s odborníky, protože to není zrovna jednoduchá záležitost.

Co to je polyuretanová podlaha

Pokud si někdo nedovede představit polyuretanovou podlahu, zde je několik informací. Jde o litou podlahu a tyto podlahy na bázi polyuretanu lze aplikovat na různé typy povrchů, které jsou předtím důkladně vyčištěny a ošetřeny speciálními základními nátěry. Takové podlahy jsou nabízeny v široké škále barev a textur. Ačkoli, jak ukazuje praxe, polyuretanové podlahy se nejčastěji používají tam, kde je nejcennější pevnost a trvanlivost. Tedy průmyslové haly, garáže, zdravotnická a školní zařízení. Jsou dobré nejen pro svůj reprezentativní vizuální vzhled, ale také pro praktičnost a trvanlivost.

Polyuretanová podlaha

Polyureatanová poklaha má řadu výhod.

Pokládka polyuretanové podlahy

Trvanlivost a kvalita podlah na bázi polyuretanu do značné míry závisí na přípravných pracích. Každá pokládka podlahy a té polyuretanové nevyjímaje, potřebuje ke své realizaci zejména pevný, očištěný a rovný odklad. Pokud jsou na podkladu velké mezery nebo trhliny, je nutné je vyplnit polyuretanovým tmelem. Jedná se o velmi důležitý krok, protože nedodržení základních požadavků může vést k nerovnostem, které by konečný výsledek jen zhoršilo a opravy nejsou v takovém případě jednoduché. Vhodný podklad je například beton. Vysoké pevnosti materiálu se dosáhne přidáním křemičitého písku do směsi. Také teplota v místnosti, kde bude instalace provedena, by neměla být nižší než +10 stupňů, ale také nesmí překročit 25 °. Nesmí se zapomenout ani na okolní vlhkost, která by neměla být vyšší než 80%. Nejběžnější jsou dvousložkové kompozice, které se široce používají jak pro obytné prostory, tak pro tělocvičny, autoservisy a kanceláře. Vyznačuje se větší tloušťkou a maximální odolností proti oděru. Životnost polyuretanové podlahy je odhadována při nejintenzivnějším zatížení nejméně 10-12 let.  Podlaha musí také dobře zaschnout a její úplné zatížení je možné po několika dnech.

Profesionálové

Oslovit odbornou firmu, která se zabývá pokládkou polyuretanových podlah je jistě výhodné, protože taková pokládka vyžaduje odbornost a profesionalitu. Jejich odborné zkušenosti jsou na místě, protože při samotné pokládce je potřeba používat ochranné pracovní pomůcky vzhledem k uvolňování polymerních látek. Pokládky polyuretanové podlahy navíc vyžaduje přesné dodržování technologického postupu.

Výhody

  • odolnost proti nárazům a mechanickému poškození
  • požární bezpečnost
  • tepelná odolnost
  • vysoká úroveň elasticity
  • dobrá penetrace a přilnavost k podkladu
  • možnost protiskluzového povrchu
  • široký výběr barev i vzorů

 

 

 

 

Poptávkový formulář