Malování pokojů Praha
ŠPIČKOVÁ KVALITA
Volejte Po-Pá, 8-16 h
Malování pokojů Praha

Každá podlaha má své pro a proti. Některá se hodí do každého objektu, jiná se dobře vyjímá v obývacích prostorách. Trh dnes nabízí široký výběr různých druhů podlahových krytin a majitel domu nebo bytu by měl přizpůsobit výběr podlahy nejen zatížení podlahy, ale také účelu místnosti. Pokud jde například o koupelnu, tak dřevěná podlaha se určitě hodit nebude. Pokládka vinylové podlahy se tak stala skvělou náhradou, i když dřevěné podlahy se vyjímají v jiných částech domu.

Co je to vinylová podlaha?

Syntetický materiál zvaný polyvinylchlorid je lidem znám již více než jedno století. Používá se pro výrobu široké škály průmyslových a domácích výrobků. Ne všichni však vědí, co je to vinylová podlaha. Odborníci ji klasifikují jako moderní flexibilní podlahu s jedinečnou sadou vlastností.

 

Vinyl má relativně nízkou cenu. Důvodem je poměrně jednoduchá technologie jeho výroby. Dále je to přítomnost široké škály barev a velkého množství vzorů na vnějším povrchu vinylových výrobků, která umožňuje použití k řešení originálních nápadů v dekoraci interiéru. Trvanlivost vinylového materiálu zaručuje, že podlaha vydrží po mnoho let při zachování atraktivního vzhledu díky své odolnosti vůči poškrábání. Odolnost vinylu proti vlhkosti umožňuje použití materiálu v místnostech s vysokou úrovní vlhkosti, tedy v kuchyních, koupelnách a chodbách. A to je další plus vinylové podlahy.

Kde všude je možná pokládka vinylové podlahy

Pokládka vinylové podlahy je možná pro obytné a komerční použití, jako jsou domácnosti, kanceláře, hotely, výrobní a průmyslové prostory, vlaková nádraží, letiště, ale i vzdělávací, zdravotnická zařízení a zařízení pro péči o děti.

Jaké možnosti pokládky vinylové podlahy existují

Pokládka vinylové podlahy celoplošným lepením je nejběžnějším způsobem. Podklad musí být ovšem vyrovnaný, čistý a bez nečistot. Na podklad se rozetře speciální lepidlo a poté se položí vinyl. Pomocí zátěžového válečku nebo také třeba korkové destičky je možné přitlačit vinyl k podkladu. Odstraní se tak i vzniklé vzduchové bubliny.

Pokládka vinylové podlahy zámkovým způsobem je technologie, která je velmi podobná klasické pokládce laminátové plovoucí podlahy. Jednotlivé díly do sebe zapadají díky speciálním drážkám.

Pokládka vinylové podlahy samolepícími dlaždicemi je také velmi jednoduchá. Každá dlaždice je opatřena na spodní straně samolepící vrstvou a ochrannou fólíí. Jednotlivé díly je možné dobře přilepit k podkladu a může také vzniknout dokonalý design podlahy.

Profesionálové

Odborné firmy nabízejí rychlé a kvalitní služby v oblasti pokládky podlah. Mají mnohaleté zkušenosti a vědí, jak svou práci dělat dobře. Všem nabízejí své profesionální služby a tak za několik hodn může být podlaha přesně taková, jak si ji zákazník představuje.

 

 

 

 

Poptávkový formulář