Malování pokojů Praha
ŠPIČKOVÁ KVALITA
Volejte Po-Pá, 8-16 h
Malování pokojů Praha

Rozhlížíte se po stěnách u vás doma a nestačíte se divit, v jakém stavu jsou. Tu a tam nějaká šmouha, jindy zase oděrka, možná dokonce pár nesmělých tahů pastelkou, které mají na svědomí vaše děti. Není pochyb o tom, že si stěny u vás doma zaslouží nový kabátek. Možná si ale pohráváte s myšlenkou, jestli je lepší stěny vymalovat, nebo se pustit do tapetování.

Malovat nebo tapetovat? Toť otázka!

Když si představíte, kolik je s výmalbou interiéru práce, možná se vám jako spásné řešení je výpravy tapetování. Při tapetování přece nevznikne takový nepořádek, navíc je to možná na první pohled jednoduší, nežli se ohánět válečkem a barvou. Pokud přemýšlíte, jestli malovat nebo tapetovat, měli byste zvážit 4 základní hlediska: pracnost, cenu, krásu a vzhled.

Malovat nebo tapetovat?

Malovat nebo tapetovat?

Výhody a nevýhody tapetování

Tapetování mnoho lidí vnímá jako rychlou a dokonalou proměnu interiéru a to prakticky bez nepořádku. Způsob lepení tapet se za poslední roky značně posunul a je tak daleko jednodušší, nežli tomu bývalo dříve. Lepidlo už se ve většině případů nanáší přímo na stěnu, nikoliv na tapetu jako tomu bývalo kdysi. To jsou podstatné výhody tapetování, mezi které patří i fakt, že tapetování nestojí v cestě ani nedokonale hladká stěna.

Nevýhodou tapetování může být cena. Oproti malování totiž vyjde podstatně dráž. Tapety se liší cenou, dají se sehnat i za pár korun, ale v takovém případě nemůžete očekávat vysokou kvalitu. Cena se může zvýšit i v případě, kdy se do tapetování rozhodnete nepustit na vlastní triko, ale pozvete si domů profesionály.

Výhody a nevýhody malování

Pokud hledáte řešení, jak si to doma udělat krásnější a neutratit majlant, je malování ideální volbou. Zvláště za předpokladu, že si vymalovat zvládnete sami a budete kupovat pouze barvu, tehdy vás metr čtvereční vyjde opravdu jen na pár korun. Výhodou malování není jen příznivější cena, ale také fakt, že malba je vhodná do domácnosti, ve které žijí alergici. Za výrazné plus se přidat také to, že vzorníky barev obsahují kolem pěti letech tisíc různorodých odstínů, takže vybrat si dokáže opravdu každý.

Nevýhodou malování je určitě nepořádek, což je vlastně možná i první věc, která každého napadne. Pokud si ale dáte záležet s poctivou přípravou a zvolíte vhodnou metodu nanášení, pak se můžete i poměrně snadno nepořádku vyvarovat.

 

Poptávkový formulář