Malování pokojů Praha
ŠPIČKOVÁ KVALITA
Volejte Po-Pá, 8-16 h
Malování pokojů Praha

Když chceme ze svého nudného bytu udělat moderní a harmonický domov, můžeme se o to pokusit také novou výmalbou. Mnohé z nás představa malování trochu děsí, ale není třeba se znepokojovat. Vždy se najde vhodné řešení, které nám určitě pomůže. Stačí se obrátit například na profesionální malířskou firmu a máme po starostech.

Profesionálové

Malířská firma nám v tomhle směru může usnadnit spoustu práce a času. Mají také bohaté praktické zkušenosti, které rádi využívají v praxi. Disponují vhodnými nástroji včetně štaflí, které jsou určitě potřeba. Ovšem dnešní malíři jsou trošku odlišní od těch dřívějších. Nenosí už papírovou čepici a klasickou štětku s vápnem. Moderní doba si žádá moderní trendy, ale i tady platí zásada, čím míň, tím je dílo povedenější. Přeplácanost barev by tady znamenala spíš cirkus než útulnou místnost. Takže co se týká odborného poradenství, mají určitě profesionální malíři jistě zelenou.

Malířství Procházka Brno

Malířství Praha má kvalifikované pracovníky.

Malovat v létě nebo v zimě?

Mnozí z nás si myslí, že by se mělo malovat jen v letním období a to z toho důvodu, že je v létě teplo a barva na stěnách lépe schne. Musíme tady podotknout, že mnozí malíři se s tímto názorem neshodují. I v zimě se dá pohodlně a dobře byt vymalovat. Suchý vzduch v kombinaci s vytápěným bytem v zimě je pro malování ideální. Barva tak schne daleko rychleji, a protože jsou stěny „teplé“, nátěr má delší životnost. Navíc dnešní barvy nezapáchají a nejsou zdraví škodlivé. Nesmíme ovšem zapomínat i na to, že se stěna před každou výmalbou musí ošetřit, protože zde hrozí, že celé snažení bude prakticky k ničemu, jelikož by nátěr mohl popraskat.

Výběr barev

Před každým malováním bychom si měli také uvědomit, co od takové práce vlastně očekáváme. Zda chceme moderní bydlení, jestli chceme opticky zvětšit prostor nebo naopak zmenšit, nebo jestli chceme malbu v kombinaci z tapetou a podobně. Musíme se ale vyvarovat příliš jasných nebo ostrých barev. Na stěnu se hodí spíše matnější odstíny barev a pokud náš výběr odstínu alespoň jedné stěny bude vhodně vybraný, může dodat interiéru eleganci a styl. Také bychom neměli příliš spoléhat na vzorník barev. Je sice pravda, že nám máme tak alespoň představu o určitém odstínu, ale ve skutečnosti jsou tyto barvy trochu odlišné. Měli bychom je tedy vyzkoušet třeba na kousku papíru a po zaschnutí uvidíme pravý odstín barvy. Také bychom měli zapomenout na barvy, které se nám nelíbí, nebo které vyvolávají smíšené pocity. Ano, i barvy dokážou ovlivnit naši psychiku a náladu. Jsou odstíny, které dokážou pohladit na duši a jsou i takové, které rozproudí krev a energii.

 

Bílá je dobrá

Pokud bychom nevěděli, jakou barvu zvolit, klidně si vymalujme byt bílou barvou, která působí čistě a dá se s ní kombinovat celá paleta barev. Je to neutrální královna barev, se kterou se nedá nic pokazit. Většinou ji najdeme v našich ložnicích, která je pak doplněna nejrůznějšími doplňky nebo v kombinaci s jinou barvou. Ovšem i bílá má své odstíny. Pokud tedy na někoho tato barva působí spíš neosobně, přidejme do ní kapku jiné barvy a rázem nám vznikne originální odstín barvy, která dokáže změnit interiér. Bílá barva je stále moderní a my tak můžeme v klidu přizpůsobovat sladění barevných odstínů. V místnostech s nedostatkem světla je bílá barva přímo ideálním řešením.

Pestrá paleta barev je vhodná zejména do dětského pokoje, kde se fantazii meze nekladou, ale velmi opatrně. I tady bychom mohli udělat více škody jak užitku a tak vhodným řešením jsou třeba i doplnění zajímavé tapety s dětským motivem.

Poptávkový formulář