Malování pokojů Praha
ŠPIČKOVÁ KVALITA
Volejte Po-Pá, 8-16 h
Malování pokojů Praha

Pokud máte na domě dřevěná okna, určitě víte, že se o ně musíte pravidelně starat. Ačkoli v posledních letech tuhle klasiku postupně nahrazují okna plastová, stále se najdou tací, kteří buď nedají na dřevěná okna dopustit, nebo si jejich výměnu z nějakého důvodu nemohou dovolit. Kdy je ten správný čas na lakování oken? A zvládnete tento úkol svépomocí?

Lakování oken jedině na jaře

Jaro je období, kdy se všechno probouzí po dlouhé a nepříjemně studené zimě. Na jaře se také objeví všechny nedostatky, které jsme přes zimu buď jednoduše neviděli, nebo zkrátka tak okatě vidět nebyly. V každém případě pokud řešíte, kdy se pustit do lakování oken, pak je odpověď jasná: na jaře!

Malíři pokojů Praha

Kdy je čas na lakování oken?

Sami nebo s pomocí?

Je jasné, že přes zimu tak nějak zlenivíme. Venku nepanuje přátelské počasí, proto trávíme několik měsíců převážně doma. A jakmile je na jaře čas pustit se do práce, najednou se nám nechce. Není se čemu divit, na nicnedělání se hrozně rychle zvyká. Proto s příchodem jara a zjištěním, kolik je vlastně na oknech škod a potřebných zásahů, přichází také ruku v ruce otázka, jestli to zvládnete svépomocí, nebo si povoláte na pomoc profesionála.

Malá poškození zvládnete, ale…

Nejdříve je potřeba udělat si jasno v tom, jak na tom okna jsou. Jaký je rozsah poškození a kolik úprav si budou okna žádat? Pokud se bude jednat jen o menší poškození a tím pádem i menší opravy, pak se do toho úkolu můžete pustit sami, protože to jistě zvládnete – každý zručnější kutil si jistě poradí.

Ale v případě, kdy bude potřeba například před lakováním vyříznout větší plochu, pak už je lepší obrátit se na profesionální pomoc. Lepší nechat úkol na někom, kdo tomu rozumí, nežli napáchat ještě více škod.

Poptávkový formulář