Malování pokojů Praha
ŠPIČKOVÁ KVALITA
Volejte Po-Pá, 8-16 h
Malování pokojů Praha

Přemýšlíte, jak vymalovat ložnici, aby se vám zde příjemně spalo a během spánku vás nic nerušilo? Volba správné barvy právě do tohoto pokoje je velmi důležitá. Může totiž ve velké míře ovlivnit kvalitu vašeho spánku. Jaké barvy jsou tedy vhodné na stěny v ložnici? Poradíme vám!

Většina lidí barvy neřeší a to je chyba

Pokud jde o výmalbu ložnice, mnoho lidí se řídí jen svými preferencemi. Jednoduše pohlíží jen na to, co se jim líbí a co naopak ne. Jinde v domácnosti by se takový postup ještě dal tolerovat, pokud ale mluvíme o ložnici, zde se pouze na svůj osobní vkus spoléhat nelze.

Napadlo vás někdy zamyslet se nad tím, že volba barev může ovlivnit váš spánek či jeho kvalitu? Možná máte problémy s usínáním a hledáte za těmito potížemi špatnou matraci nebo příliš mnoho světla. Co když je na vině právě nevhodně zvolená barva, kterou jste v ložnici vymalovali stěny?

Malování ložnice

Tmavé nebo světlé odstíny?

Pokud jde o vzorník barev, nabídka je opravdu různorodá a pestrá. Vybrat si proto dokáže asi úplně každý. Jestli vám ale můžeme poradit, v případě ložnice sázejte spíše na jemné a tlumené odstíny. Příliš tmavé a zrovna tak i křiklavé barvy mají rušivé efekty, což je v ložnici spíše na škodu. Jde o prostor, kde je potřeba nastolit klid, kde se má tělo připravit ke spánku a tomu křiklavě vymalované stěny rozhodně nepomohou.

Jaké jsou vhodné barvy do ložnice?

Vsadit můžete na béžovou, světle růžovou nebo jemně zelenou barvu. Vyhýbat se určitě nemusíte ani světlounce fialové, která je mimochodem jednou z nejoblíbenějších barev v ložnici. Kdo má rád šedou, bránit se jí nemusí, ale pozor, ať zvolíte opravdu decentní odstín, ne žádnou divočinu nebo příliš tmavou barvu, která by působila temně.

Poptávkový formulář