Malování pokojů Praha
ŠPIČKOVÁ KVALITA
Volejte Po-Pá, 8-16 h
Malování pokojů Praha

K lakování dveří u vás doma si hned nemusíte volat odborníky. Renovaci starého nátěru hravě zvládnete sami v pohodlí vašeho domova. Stačí jen vědět,  jak na lakování dveří, aby opět vypadaly jako nové a dělaly vám doma parádu.

Lakování dveří

Už vás nudí pohled na oprýskané dveře?

Už nějakou dobu chodíte kolem oprýskaných dveří, které již mají svá nejlepší léta za sebou a pohled na ně vás nudí? Nastal správný čas pustit se do jejich renovace. Poradíme vám, jak na správné lakování dveří, díky kterému dopřejete starým dveřím nový kabátek.

Lakování dveří krok za krokem

Pokud nechcete, nemusíte si hned volat odborníky, aby vám doma nalakovali dveře. Nejdříve si ujasněte, co budete s dveřmi provádět – budete renovovat krycí nátěr, bezbarvý lak nebo lazuru?

V každém případě je na samotném začátku potřeba dveře očistit. Umyjte je teplou vodou s trochou přípravku na mytí nádobí, pečlivě vysušte. Použijete-li mycí přípravek bez obsahu odmašťovacích složek, použijte odmašťovací prostředek zvlášť. Odmaštění dveří je potřeba, jinak by na dveře nový nátěr nemusel dobře chytnout, případně by výsledek nemusel dopadnout tak, jak si představujete.

Je broušení potřeba?

Nejsou-li dveře v ještě tak špatném stavu, nemusíte se do broušené pouštět. Pakliže ale doslova volají o pomoc, v následujícím kroku se chopte brusného papíru a nátěr, který se už může loupat, s jeho pomocí odstraňte. Následně dřevo očistěte od prachu.

Práce s bezbarvým lakem

Rozhodnete-li se pro renovaci dveří za použití bezbarvého laku, začněte pracovat co nejdříve. Bezbarvý lak totiž neumí schovat vady v podkladu, proto jeho aplikaci zbytečně neoddalujte – mohlo by se stát, že vzhled dveří zajde až tak daleko, že už vám bezbarvý lak nepomůže a vady budou viditelné a nepěkné na pohled.

Použijte akrylátové neboli vodou ředitelné laky na dřevo, které jsou oblíbené právě proto, že jsou šetrnější k životnímu prostředí, nezapáchají a rychle schnou. Další možností jsou ještě syntetické laky, ale ty se nedoporučují používat v interiéru, protože nevoní a navíc poměrně dlouho schnou.

 

Poptávkový formulář