Strojní omítky - Malíři pokojů Praha

Strojní omítky


Strojní omítání je rychlý a moderní způsob nanášení vnitřních i vnějších omítek ve všech typech obytných a průmyslových staveb. Mezi hlavní přednosti strojní omítky patří její nesrovnatelná rychlost oproti klasickému ručnímu omítání a úspora nákladů spojená s transportem a mícháním omítkových směsí.

Metodou strojního omítání lze aplikovat téměř všechny druhy omítek s výjimkou lícní vrstvy štukové omítky, která se provádí vždy ručně. Postup prací pro strojní omítky je obdobný jako při ručním omítání.

Postup prací strojního omítání

Maltová směs se pro strojní omítky připravuje v průmyslových mísírnách a na stavbu se dopravuje v silech. Připravená směs se následně ve strojní omítačce smísí s vodou a pomocí trysky se stlačeným vzduchem je nanášena na zdivo. V případě menšího objemu prací je možno využití pytlovaných směsí.

Stejně jako u ručního omítání je i pro strojní omítky důležitá příprava podkladu. Ten musí být zbaven veškerých nečistot a mastnoty aby omítka na podklad správně přilnula. Před strojním nanášením omítky se připraví tzv. omítníky, které zajistí stejnoměrnou tloušťku omítky. Rovnání omítky je po nástřiku prováděno stejným způsobem jako u ručního omítání – stahovací latí.

Jednovrstvé i dvouvrstvé

Strojním omítáním můžeme nanášet jak jednovrstvé sádrové nebo vápenosádrové omítky, které již není třeba po aplikaci dále povrchově upravovat, tak i dvouvrstvé omítky.
U dvouvrstvých omítek se však strojově nanáší pouze jádrová vrstva, která se po vytvrdnutí upravuje ručně štukováním nebo dalšími povrchovými úpravami.

Tagy: strojní omítky Praha, strojní omítka Praha

Výhody strojního omítání

  • vyšší rychlost realizace oproti ručnímu omítání
  • odpadá transport a manipulace s omítkovými směsmi
  • úspora nákladů
  • jednodušší omítání stropních konstrukcí
  • minimální ztráty na materiálu
  • dokonalá rovnost omítek
  • zkrácená doba zrání

POPTÁVKOVÝ FORMULÁŘ


Malíři na Facebooku


 

Kontakt


POSLEDNÍ PŘÍSPĚVKY


Půjčovna dodávek Praha 9 – DODAVKY.NET

Sháníte kvalitní dodávku pro převoz nábytku? Jak rychle přestěhovat kancelář? Vyzkoušejte naši nabídku půjčovny dodávek Praha 9. Půjčovna dodávek Praha [...]

Nějdříve stěhovat nebo malovat?

Pokud se rozhodujete zda je rozumnější vymalovat až po stěhování, určitě to nedoporučujeme. Malujte vždy když jsou místnosti co [...]