Strojní omítky | Malíři pokojů Praha

Strojní omítky

Strojní omítky


Strojní omítání je rychlý a moderní způsob nanášení vnitřních i vnějších omítek ve všech typech obytných a průmyslových staveb. Mezi hlavní přednosti strojní omítky patří její nesrovnatelná rychlost oproti klasickému ručnímu omítání a úspora nákladů spojená s transportem a mícháním omítkových směsí.

Metodou strojního omítání lze aplikovat téměř všechny druhy omítek s výjimkou lícní vrstvy štukové omítky, která se provádí vždy ručně. Postup prací pro strojní omítky je obdobný jako při ručním omítání.

Postup prací strojního omítání

Maltová směs se pro strojní omítky připravuje v průmyslových mísírnách a na stavbu se dopravuje v silech. Připravená směs se následně ve strojní omítačce smísí s vodou a pomocí trysky se stlačeným vzduchem je nanášena na zdivo. V případě menšího objemu prací je možno využití pytlovaných směsí.

Stejně jako u ručního omítání je i pro strojní omítky důležitá příprava podkladu. Ten musí být zbaven veškerých nečistot a mastnoty aby omítka na podklad správně přilnula. Před strojním nanášením omítky se připraví tzv. omítníky, které zajistí stejnoměrnou tloušťku omítky. Rovnání omítky je po nástřiku prováděno stejným způsobem jako u ručního omítání – stahovací latí.

Jednovrstvé i dvouvrstvé

Strojním omítáním můžeme nanášet jak jednovrstvé sádrové nebo vápenosádrové omítky, které již není třeba po aplikaci dále povrchově upravovat, tak i dvouvrstvé omítky.
U dvouvrstvých omítek se však strojově nanáší pouze jádrová vrstva, která se po vytvrdnutí upravuje ručně štukováním nebo dalšími povrchovými úpravami.

Tagy: strojní omítky Praha, strojní omítka Praha

Výhody strojního omítání

  • vyšší rychlost realizace oproti ručnímu omítání
  • odpadá transport a manipulace s omítkovými směsmi
  • úspora nákladů
  • jednodušší omítání stropních konstrukcí
  • minimální ztráty na materiálu
  • dokonalá rovnost omítek
  • zkrácená doba zrání

POPTÁVKOVÝ FORMULÁŘ


Malíři na Facebooku


 

Kontakt


POSLEDNÍ PŘÍSPĚVKY


Uvažovali jste někde nad nákupem finské sauny?

Mnozí z nás jistě víme, jaké blahodárné účinky na naše tělo má finská sauna. Je to jeden z těch příjemných způsobů, [...]

Vyklízení bytu Brno s profesionály

Pokud jsme se stali dědicem nějaké staré nemovitosti nebo jsme koupili starší byt, může se stát, že se tam [...]

Nábytek Zlín

Při zařizování nového interiéru, nebo rekonstrukci starého bytu lze udělat mnoho chyb, jejichž napravování vás pak bude stát zbytečné [...]

Bezpečnostní agentura a úklidové služby Zlín

Profesionální bezpečnostní agentura Zlín se zabývá komplexní ostrahou objektů i osob a k portfoliu služeb patří také úklidové práce. Pro náš sehraný [...]