Stěrková omítka - Malíři pokojů Praha

Stěrková omítka


Stěrková omítka, někdy také jen stěrka, je nejčastěji využívána jako povrchová úprava prefabrikovaných a monolitických konstrukcí nebo pro zacelování trhlin a prasklin zdiva a k celkovému vyrovnání nerovnosti stěn. Stěrkové omítky se nanášejí v jedné nebo ve dvou vrstvách ručně nebo strojní omítačkou. Při ručním i při strojním nanášení stříkáním se zpravidla dosahuje tloušťky 0,5-3 mm.

Mezi hlavní výhody stěrkové omítky patří její finální hladký vzhled a snadná opravitelnost v případě mechanického poškození nebo dodatečných zásahů do zdiva. Jedná se o tenkovrstvou omítku, která je po aplikaci a vytvrdnutí připravena k další povrchové úpravě nátěrem, výmalbou nebo tapetováním.

Příklady použití stěrkové omítky

  • povrchová úprava panelového, prefabrikovaného nebo monolitického zdiva
  • vysprávky trhlin a prasklin zdiva
  • celoplošné vyrovnání nerovnosti stěn před výmalbou nebo tapetováním
  • jako povrchová úprava na sanační omítky

Výhody stěrkové omítky

  • stejně jako u sádrových omítek je i u stěrkové omítky dosaženo vysoké stálobarevnosti sytých barev
  • dokonale hladký povrch vhodný pro reprezentativní místnosti
  • vhodná pro rekonstrukce i novostavby
  • aplikací stěrkové omítky dosáhneme sjednocení různorodých povrchů
  • vhodná pro použití v interiéru i exteriéru

Tagy: stěrková omítka Praha, stěrkové omítky Praha

Aplikace stěrkové omítky

Před samotným nanášením stěrky je důležitá příprava povrchu, který musí být zbaven veškerých nečistot a mastnoty. Stěrková omítka se nanáší ručně nebo strojně a nanesená stěrka se po nástřiku roztírá ocelovými hladítky podélnými i příčnými tahy tak, aby zaplnila všechny póry a byla stejnoměrně rozetřena. Po vyschnutí se drobné nerovnosti a nevykryté póry zatřou toutéž omítkovinou. Jako podkladová vrstva pod stěrkovou omítku je vhodný beton, pórobeton, štuková omítka, jádrová omítka, sádrokarton, ale i staré omítky.

POPTÁVKOVÝ FORMULÁŘ


Malíři na Facebooku


 

Kontakt


POSLEDNÍ PŘÍSPĚVKY


Stěhujete se do nového? Nejdříve vymalujte!

Pokud jste se rozhodli pro stěhování do nového bytu, je vhodné malování provést ještě před nastěhováním nábytku. V rámci [...]

Nějdříve stěhovat nebo malovat?

Pokud se rozhodujete zda je rozumnější vymalovat až po stěhování, určitě to nedoporučujeme. Malujte vždy když jsou místnosti co [...]