Fasádní omítky | Malíři pokojů Praha

Fasádní omítky

Fasádní omítky


Vnější fasádní omítky mají za úkol ochránit vnější stranu obvodového zdiva budov před mechanickým poškozením a povětrnostními vlivy a současně plní funkci estetickou. Funkce a životnost fasádní omítky závisí především na správném výběru materiálů a jejím kvalitním zpravování.

Jakou omítku vybrat?

Volba vhodného druhu fasádní omítky je závislá na požadavcích tepelně-izolačních vlastností, životnosti, údržby, nákladovosti a dalších aspektech. Ať už máte požadavky jakékoliv, vždy Vám s výběrem vhodné fasádní omítky rádi poradíme.

Typy fasádních omítek

Fasádní omítky můžeme podle typu použitého pojiva rozdělit na minerální, silikátové, silikonové, silikon-silikátové a akrylátové omítky. Každá z těchto omítek má své pro i proti.

 • Minerální omítky
  Mezi minerální omítky se řadí omítky na bázi cementu a jsou vhodné jak pro novostavby, tak i pro rekonstrukce starších objektů.
 • Silikátové omítky
  Omítka použitelná u všech druhů zateplovacích systémů, která má díky svému pojivu – draselné vodní sklo – vynikající paropropustnost.
 • Silikonové omítky
  Tyto omítky mají nižší špinivost, vyšší pružnost, vodoodpudivost a paropropustnost. Jako pojivo funguje silikon a řadí se ke špičce mezi omítkami.
 • Silikon-silikátové omítky
  Silikátová omítka s přídavkem silikonu, který této omítce dodává vyšší odolnost proti ulpívání prachu.
 • Akrylátové omítky
  Patří mezi nejčastěji používané typy fasádní omítky a to zejména díky své příznivé ceně. Nehodí se pro aplikaci na zateplovací systémy s minerální vlnou.

Mezi hlavní požadavky na fasádní omítky patří samozřejmě i její estetický vzhled. Výrobci omítek dnes poskytují zákazníkům velmi širokou nabídku probarvených omítek v nejrůznějších pestrobarevných kombinacích, do jejichž vzorníků Vás rádi necháme nahlédnout. V případě, že byste si nevybrali ze vzorníků probarvených omítek, nabízíme i možnost aplikace bílé fasádní omítky a její následnou povrchovou úpravu nátěrem.

Tagy: fasádní omítka Praha, fasádní omítky Praha

POPTÁVKOVÝ FORMULÁŘ


Malíři na Facebooku


 

Kontakt


POSLEDNÍ PŘÍSPĚVKY


Uvažovali jste někde nad nákupem finské sauny?

Mnozí z nás jistě víme, jaké blahodárné účinky na naše tělo má finská sauna. Je to jeden z těch příjemných způsobů, [...]

Vyklízení bytu Brno s profesionály

Pokud jsme se stali dědicem nějaké staré nemovitosti nebo jsme koupili starší byt, může se stát, že se tam [...]

Nábytek Zlín

Při zařizování nového interiéru, nebo rekonstrukci starého bytu lze udělat mnoho chyb, jejichž napravování vás pak bude stát zbytečné [...]

Bezpečnostní agentura a úklidové služby Zlín

Profesionální bezpečnostní agentura Zlín se zabývá komplexní ostrahou objektů i osob a k portfoliu služeb patří také úklidové práce. Pro náš sehraný [...]