Stěrková omítka - Malíři pokojů Praha

Stěrková omítka


Stěrková omítka, někdy také jen stěrka, je nejčastěji využívána jako povrchová úprava prefabrikovaných a monolitických konstrukcí nebo pro zacelování trhlin a prasklin zdiva a k celkovému vyrovnání nerovnosti stěn. Stěrkové omítky se nanášejí v jedné nebo ve dvou vrstvách ručně nebo strojní omítačkou. Při ručním i při strojním nanášení stříkáním se zpravidla dosahuje tloušťky 0,5-3 mm.

Mezi hlavní výhody stěrkové omítky patří její finální hladký vzhled a snadná opravitelnost v případě mechanického poškození nebo dodatečných zásahů do zdiva. Jedná se o tenkovrstvou omítku, která je po aplikaci a vytvrdnutí připravena k další povrchové úpravě nátěrem, výmalbou nebo tapetováním.

Příklady použití stěrkové omítky

  • povrchová úprava panelového, prefabrikovaného nebo monolitického zdiva
  • vysprávky trhlin a prasklin zdiva
  • celoplošné vyrovnání nerovnosti stěn před výmalbou nebo tapetováním
  • jako povrchová úprava na sanační omítky

Výhody stěrkové omítky

  • stejně jako u sádrových omítek je i u stěrkové omítky dosaženo vysoké stálobarevnosti sytých barev
  • dokonale hladký povrch vhodný pro reprezentativní místnosti
  • vhodná pro rekonstrukce i novostavby
  • aplikací stěrkové omítky dosáhneme sjednocení různorodých povrchů
  • vhodná pro použití v interiéru i exteriéru

Tagy: stěrková omítka Praha, stěrkové omítky Praha

Aplikace stěrkové omítky

Před samotným nanášením stěrky je důležitá příprava povrchu, který musí být zbaven veškerých nečistot a mastnoty. Stěrková omítka se nanáší ručně nebo strojně a nanesená stěrka se po nástřiku roztírá ocelovými hladítky podélnými i příčnými tahy tak, aby zaplnila všechny póry a byla stejnoměrně rozetřena. Po vyschnutí se drobné nerovnosti a nevykryté póry zatřou toutéž omítkovinou. Jako podkladová vrstva pod stěrkovou omítku je vhodný beton, pórobeton, štuková omítka, jádrová omítka, sádrokarton, ale i staré omítky.

POPTÁVKOVÝ FORMULÁŘ


Malíři na Facebooku


 

Kontakt


POSLEDNÍ PŘÍSPĚVKY


Půjčovna dodávek Praha 9 – DODAVKY.NET

Sháníte kvalitní dodávku pro převoz nábytku? Jak rychle přestěhovat kancelář? Vyzkoušejte naši nabídku půjčovny dodávek Praha 9. Půjčovna dodávek Praha [...]

Nějdříve stěhovat nebo malovat?

Pokud se rozhodujete zda je rozumnější vymalovat až po stěhování, určitě to nedoporučujeme. Malujte vždy když jsou místnosti co [...]