Sanační omítka - Malíři pokojů Praha

Sanační omítka


Sanační omítku používáme tam, kde potřebujeme zajistit lepší odpařování vody z vlhkého zdiva a zároveň co nejvíce zamezit vzlínání vlhkosti do zdiva. Jedná se o speciální omítku s porézní strukturou a hydrofobním účinkem, která zajišťuje odvádění vlhkosti ze zdiva do okolního prostředí ve formě vodní páry a značně tak přispívá k odvlhčení celého objektu.

Výhody sanační omítky

  • Možnost nanášení i na vlhké zdivo
  • Je vhodná pro interiér i exteriér
  • Termoizolační funkce omítky může ušetřit náklady na vytápění

Nevýhody sanační omítky

  • Nutnost kombinace s dalšími hydroizolačními opatřeními

Jak se sanační omítka aplikuje?

Nejdůležitější fází aplikace sanační omítky je příprava podkladu. Zejména u velmi vlhkého zdiva je zapotřebí důkladné odstranění staré omítky do výše viditelného prolínání vlhkosti plus nejméně 1,5 násobku tloušťky zdiva, vyškrábaní spár do hloubky minimálně 2cm a následné očištění celé zdi od veškerých zbytků omítky a nátěrů. Aplikace sanační omítky probíhá na takto připravený povrch v několika fázích zahrnujících podkladový postřik a hlavní vrstvu sanační omítky. Po úplném vyzrání se aplikuje vrchní štuková omítka.

Další hydroizolační opatření

Samotná aplikace sanační omítky řeší následky způsobené vlhkostí zdiva, avšak neřeší její příčiny. Pro účinné odvlhčení objektu je zapotřebí kombinovat sanační omítku s dalšími sanačními a hydroizolačními opatřeními jako jsou svislé izolace základů, oprava nebo doplnění zcela chybějící vodorovné izolace podřezáním či chemickou injektáží zdiva.

Svěřte práci profesionálům

Neodborným zásahem do zdiva a neodbornou aplikací sanační omítky se vystavujete riziku zhoršení aktuální situace. Naši kvalifikovaní pracovníci Vám rádi poskytnou informace o nejvýhodnějším řešení sanace vlhkého zdiva včetně doporučení pro odstranění příčin vzniku vlhkosti.

Tagy: sanační omítky Praha, sanační omítka Praha

POPTÁVKOVÝ FORMULÁŘ


Malíři na Facebooku


 

Kontakt


POSLEDNÍ PŘÍSPĚVKY


Půjčovna dodávek Praha 9 – DODAVKY.NET

Sháníte kvalitní dodávku pro převoz nábytku? Jak rychle přestěhovat kancelář? Vyzkoušejte naši nabídku půjčovny dodávek Praha 9. Půjčovna dodávek Praha [...]

Nějdříve stěhovat nebo malovat?

Pokud se rozhodujete zda je rozumnější vymalovat až po stěhování, určitě to nedoporučujeme. Malujte vždy když jsou místnosti co [...]