Sádrová omítka - Malíři pokojů Praha

Sádrová omítka


Sádrová omítka se řadí mezi jednovrstvé omítky a svým vzhledem patří k nejdokonalejším typům omítek. Nejčastější uplatnění najde v reprezentativních a společenských prostorách. Pro sádrové omítky je charakteristický dokonale hladký povrch a jejich schopnost dlouhodobého uchování sytých barevných odstínů výmalby. Aplikaci je možno provádět ručně i strojově. Sádrové omítky jsou určeny výhradně do vnitřních prostor a nelze je tedy použít v exteriéru.

Příklady využití sádrové omítky

  • vnitřní omítky novostaveb zděných z geometricky přesného zdiva
  • rekonstrukce – sádrová omítka dokonale sjednotí plochy z různých stavebních materiálů
  • úpravy ostění po výměně oken

Výhody sádrové omítky

  • hladký vzhled vhodný pro reprezentativní místnosti
  • schopnost udržet stálobarevnost i velmi sytých barev
  • snadná opravitelnost mechanických poškození
  • výborná paropropustnost
  • schopnost optického sjednocení ploch z různých stavebních materiálů u rekonstrukcí

Mezi další přednosti sádrových omítek patří jejich zdravotní aspekty. Na hladkém povrchu omítky neulpívá prach, snižuje se riziko vniku plísní a díky schopnosti přijímání vzdušné vlhkosti lépe udržuje v místnosti příjemné mikroklima. Tyto schopnosti sádrové omítky nejvíce ocení alergici.

Tagy: sádrové omítky Praha, sádrová omítka Praha

Aplikace sádrové omítky

Nejvhodnějším podkladem pro sádrové omítky je geometricky přesné zdivo, jako jsou pórobetonové tvárnice, broušené zdící systémy nebo beton, ale můžeme je aplikovat i na vyzrálé vápenocementové omítky. Příprava podkladu je obdobná jako u klasických omítek. Povrch musí být suchý, vyzrálý a zbavený všech nečistot. U sádrové omítky je zejména u vysoce savých podkladových materiálů penetrace podkladu. Omítání sádrovou omítkou je jednovrstvé a finální povrchová úprava se provádí tzv. gletováním – vyhlazením omítky do její konečné hladkosti. Díky jednovrstvému omítání je aplikace sádrové omítky méně časově náročná než u klasických omítek.

POPTÁVKOVÝ FORMULÁŘ


Malíři na Facebooku


 

Kontakt


POSLEDNÍ PŘÍSPĚVKY


Půjčovna dodávek Praha 9 – DODAVKY.NET

Sháníte kvalitní dodávku pro převoz nábytku? Jak rychle přestěhovat kancelář? Vyzkoušejte naši nabídku půjčovny dodávek Praha 9. Půjčovna dodávek Praha [...]

Nějdříve stěhovat nebo malovat?

Pokud se rozhodujete zda je rozumnější vymalovat až po stěhování, určitě to nedoporučujeme. Malujte vždy když jsou místnosti co [...]