Fasádní omítky - Malíři pokojů Praha

Fasádní omítky


Vnější fasádní omítky mají za úkol ochránit vnější stranu obvodového zdiva budov před mechanickým poškozením a povětrnostními vlivy a současně plní funkci estetickou. Funkce a životnost fasádní omítky závisí především na správném výběru materiálů a jejím kvalitním zpravování.

Jakou omítku vybrat?

Volba vhodného druhu fasádní omítky je závislá na požadavcích tepelně-izolačních vlastností, životnosti, údržby, nákladovosti a dalších aspektech. Ať už máte požadavky jakékoliv, vždy Vám s výběrem vhodné fasádní omítky rádi poradíme.

Typy fasádních omítek

Fasádní omítky můžeme podle typu použitého pojiva rozdělit na minerální, silikátové, silikonové, silikon-silikátové a akrylátové omítky. Každá z těchto omítek má své pro i proti.

 • Minerální omítky
  Mezi minerální omítky se řadí omítky na bázi cementu a jsou vhodné jak pro novostavby, tak i pro rekonstrukce starších objektů.
 • Silikátové omítky
  Omítka použitelná u všech druhů zateplovacích systémů, která má díky svému pojivu – draselné vodní sklo – vynikající paropropustnost.
 • Silikonové omítky
  Tyto omítky mají nižší špinivost, vyšší pružnost, vodoodpudivost a paropropustnost. Jako pojivo funguje silikon a řadí se ke špičce mezi omítkami.
 • Silikon-silikátové omítky
  Silikátová omítka s přídavkem silikonu, který této omítce dodává vyšší odolnost proti ulpívání prachu.
 • Akrylátové omítky
  Patří mezi nejčastěji používané typy fasádní omítky a to zejména díky své příznivé ceně. Nehodí se pro aplikaci na zateplovací systémy s minerální vlnou.

Mezi hlavní požadavky na fasádní omítky patří samozřejmě i její estetický vzhled. Výrobci omítek dnes poskytují zákazníkům velmi širokou nabídku probarvených omítek v nejrůznějších pestrobarevných kombinacích, do jejichž vzorníků Vás rádi necháme nahlédnout. V případě, že byste si nevybrali ze vzorníků probarvených omítek, nabízíme i možnost aplikace bílé fasádní omítky a její následnou povrchovou úpravu nátěrem.

Tagy: fasádní omítka Praha, fasádní omítky Praha

POPTÁVKOVÝ FORMULÁŘ


Malíři na Facebooku


 

Kontakt


POSLEDNÍ PŘÍSPĚVKY


Stěhujete se do nového? Nejdříve vymalujte!

Pokud jste se rozhodli pro stěhování do nového bytu, je vhodné malování provést ještě před nastěhováním nábytku. V rámci [...]

Nějdříve stěhovat nebo malovat?

Pokud se rozhodujete zda je rozumnější vymalovat až po stěhování, určitě to nedoporučujeme. Malujte vždy když jsou místnosti co [...]