Fasádní omítky - Malíři pokojů Praha

Fasádní omítky


Vnější fasádní omítky mají za úkol ochránit vnější stranu obvodového zdiva budov před mechanickým poškozením a povětrnostními vlivy a současně plní funkci estetickou. Funkce a životnost fasádní omítky závisí především na správném výběru materiálů a jejím kvalitním zpravování.

Jakou omítku vybrat?

Volba vhodného druhu fasádní omítky je závislá na požadavcích tepelně-izolačních vlastností, životnosti, údržby, nákladovosti a dalších aspektech. Ať už máte požadavky jakékoliv, vždy Vám s výběrem vhodné fasádní omítky rádi poradíme.

Typy fasádních omítek

Fasádní omítky můžeme podle typu použitého pojiva rozdělit na minerální, silikátové, silikonové, silikon-silikátové a akrylátové omítky. Každá z těchto omítek má své pro i proti.

 • Minerální omítky
  Mezi minerální omítky se řadí omítky na bázi cementu a jsou vhodné jak pro novostavby, tak i pro rekonstrukce starších objektů.
 • Silikátové omítky
  Omítka použitelná u všech druhů zateplovacích systémů, která má díky svému pojivu – draselné vodní sklo – vynikající paropropustnost.
 • Silikonové omítky
  Tyto omítky mají nižší špinivost, vyšší pružnost, vodoodpudivost a paropropustnost. Jako pojivo funguje silikon a řadí se ke špičce mezi omítkami.
 • Silikon-silikátové omítky
  Silikátová omítka s přídavkem silikonu, který této omítce dodává vyšší odolnost proti ulpívání prachu.
 • Akrylátové omítky
  Patří mezi nejčastěji používané typy fasádní omítky a to zejména díky své příznivé ceně. Nehodí se pro aplikaci na zateplovací systémy s minerální vlnou.

Mezi hlavní požadavky na fasádní omítky patří samozřejmě i její estetický vzhled. Výrobci omítek dnes poskytují zákazníkům velmi širokou nabídku probarvených omítek v nejrůznějších pestrobarevných kombinacích, do jejichž vzorníků Vás rádi necháme nahlédnout. V případě, že byste si nevybrali ze vzorníků probarvených omítek, nabízíme i možnost aplikace bílé fasádní omítky a její následnou povrchovou úpravu nátěrem.

Tagy: fasádní omítka Praha, fasádní omítky Praha

POPTÁVKOVÝ FORMULÁŘ


Malíři na Facebooku


 

Kontakt


POSLEDNÍ PŘÍSPĚVKY


Půjčovna dodávek Praha 9 – DODAVKY.NET

Sháníte kvalitní dodávku pro převoz nábytku? Jak rychle přestěhovat kancelář? Vyzkoušejte naši nabídku půjčovny dodávek Praha 9. Půjčovna dodávek Praha [...]

Nějdříve stěhovat nebo malovat?

Pokud se rozhodujete zda je rozumnější vymalovat až po stěhování, určitě to nedoporučujeme. Malujte vždy když jsou místnosti co [...]